Haber Detayı
14 Mart 2021 - Pazar 17:25
 
GELECEK PARTİSİ’NDEN DOĞU TÜRKİSTAN İÇİN İMZA KAMPANYASI
Gelecek Partisi Bingöl İl Başkanlığı, Doğu Türkistan’da yaşanan zulme karşı imza kampanyası başlattı.
SİYASET Haberi
GELECEK PARTİSİ’NDEN DOĞU TÜRKİSTAN İÇİN İMZA KAMPANYASI

Dörtyol saat kulesi önünde düzenlenen imza kampanyasına Saadet Partisi ve Yeniden Refah Partisi il başkanları da destek verdi.

İmza kampanyası ile ilgili Gelecek Partisi Bingöl İl Başkanlığından yapılan açıklamada, “Çin tarafından zulme maruz kalan Doğu Türkistan halkı ile dayanışma içinde olduğumuzu deklare ediyoruz” denildi.

Çin’de Doğu Türkistan halkının kundaktaki bebeğinden en yaşlı bireyine kadar sistematik olarak zulme uğradığı belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Doğu Türkistan’da yaşanan zulme bütün ülkeler tepki gösterirken, ülkemizdeki iktidar ve ortaklarının, kafalarını kuma gömmelerini anlamsız bulduğumuz gibi, bu zulme ses etmemelerini mahşeri vicdana havale ediyoruz. Müslüman Uygur halkının toplama kamplarına kapatılması, sistematik işkencelere ve tecavüzlere uğraması iktidar medyası ve eklemleri tarafından söz konusu olmaması hepimizde derin yaralar açmıştır.

Mazlumların feryadı arşı inletirken, çığlıkları duymayan kullara yazıklar olsun diyoruz. Bebekler zulüm görürken Türkistan’ı duymayan vicdanlara yazıklar olsun diyoruz. Kamplarda tutulan Doğu Türkistan’lı mazlumlar çeşitli bahaneler ile zulme maruz kalırken, dindarlığı ön plana çıkaran iktidardan ses çıkarılmamasını telin ediyoruz. Gelecek Partisi olarak coğrafyamızda yaşanan bütün zulümlere ses çıkaracağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Bizler mazlumun kimliğine bakmadan mazlumların savunulması gerektiğine inanıyoruz ve inandığımız ilke gereği Çin zulmüne karşı mazlum Türkistan halkının yanında olacağımızı deklare ediyoruz.

Muhalefet partilerinin Çin zulmüne maruz kalan Doğu Türkistan halkının yaşadığı acının araştırılması önergesine, MHP çekimser kalırken Ak Parti red oyu kullanmıştır. Bu acınası hallerini vatandaşlarımızın vicdanlarına havale ediyoruz. Her fırsatta millilik ve yerlilik ilkelerinden söz edenlerin, bugün yaşanan zulme sessiz kalması ne kadar milli olduklarını aşikar oluyor.

Genel Başkanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’nun her fırsatta Doğu Türkistan’ı gündem yapması iktidar ve ortaklarını rahatsız etse de biz bu zulmü dünyaya haykıracağız. “Bir kötülük gördüğünüz zaman, onu elinizle düzeltin, buna gücünüz yetmezse, dilinizle düzeltin, buna da gücünüz yetmezse, kalbinizle buğzedin. Zaten bu da imanın en düşük derecesidir’’ bu ilkeyi şiar ediyoruz ve diyoruz ki zulme karşı susan dilsiz şeytandır. Adaletin tecelli edeceği hak gününde bunu rahatlıkla diyebilmeliyiz biz zulme sesimizi çıkardık ve susmadık.

Kara zulüm yağsa da toprak üstüne kurulur yeni bir dünya Türkistan üstüne. Aydınlık bir dünya kurulacak ve bu aydınlık dünyada Gelecek Partisi olarak bu aydınlık gelecekte var olacağız ve bütün zulümleri te’lin edeceğiz. Halkımıza çağrımız zulme ortak olmayın ve tepkinizi gösterin. İstikbal endişeniz mazlumların yüreğini acıtmasın. Gelin hep birlikte bu zulme sesimizi yükseltelim, suça ortak olmayın.

Gelecek Partisi Teşkilatları olarak Çin zulmünü bütün dünyaya haykıracağız. Orda zulüm altında yaşayan mazlum Doğu Türkistan halkı ile dayanışma içinde olacağız. Mevcut iktidar ve bileşenlerine çağrımız şudur:’’ Çin zalim yönetimi ile yaptığınız bütün anlaşmaları iptal edin ve Doğu Türkistan halkının yanında olduğunuzu deklare edin’’

Siz değerli halkımızı yapacağımız imza kampanyasına davet ediyoruz. El birliği ile Bingöl halkı olarak bu zulme ortak olmadığımızı ve atacağımız imzalar ile ilan ediyoruz.”

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: GELECEK, PARTİSİ’NDEN, DOĞU, TÜRKİSTAN, İÇİN, İMZA, KAMPANYASI,
Yorumlar
Haber Yazılımı