Haber Detayı
12 Mart 2018 - Pazartesi 23:09 Bu haber 786 kez okundu
 
Genç çiftçi projesi devam edecek
Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mehmet Yıldırım, Genç Çiftçi Projesinin bu yılda devam edeceğini belirterek, proje kapsamında yüzde 100 hibe desteği verildiğini söyledi.
GÜNDEM Haberi
Genç çiftçi projesi devam edecek

Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce çiftçi buluşmalarının üçüncüsü Dik köyünde düzenlendi. Toplantıya, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Yıldırım, Ziraat Odası Başkanı Mustafa Karaarslan, Bingöl Arıcılar Birliği Başkanı Mehmet Can Üzer, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Muhammet Ali Özdemir, Çayır ve Mera Şube Müdürü Osman Nuri Tanas, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Abdulmelik Sukaya, teknik personeller, köy muhtarı ve çok sayıda çiftçi katıldı.

Tarım ve hayvancılık konusunda bilgilendirmede bulunan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Yıldırım, “ekip olarak köy köy gezip çiftçileri tarım ve hayvancılık konusunda bilgilendirip, sorunlarını dinlemek için bir araya geliyoruz. Çiftçilerimizin rapor haline getirdiğimiz taleplerini, ulaştırılması gereken yerlere taşıyacağız. Vatandaşlarımızın karşılaştığı sorunlar neyse tarım ve hayvancılıkla ilgili sorularınız varsa, karşılaştığınız, çözemediğiniz, bizim yapmamız gereken, sizlerin yapması gereken neyse birebir karşılıklı dinleyerek, bunu rapor haline getirerek yetkili makamlara ileteceğiz. Sizin karşılaştığınız sıkıntılar, sorunlar olabilir. Bunları bizzat kendim yerinde vatandaşlarımızdan dinleyerek şahit olmak istedim. Bu sorunların bundan sonra daha fazla büyümeden çözüm noktasında neler yapabileceğimizi hep birlikte idari kadromuzla birlikte çözmek için buradayız” dedi.

Çiftçi desteklemeleri hakkında bilgi veren Yıldırım, “Genç Çiftçi Projesi 2 yıldır devam ediyor. Proje kapsamında 6 adet büyükbaş hayvan veriyoruz. Küçükbaşta ise ilk sene iki koç ve 35 küçükbaş hayvan veriliyordu. Bir önceki yıl 40 küçükbaş hayvan verildi. Genç Çiftçi Projesi bu sene de devam edecek. Bu sene bu köyden de talep edilirse biz üzerimize düşeni yapacağız. Bu proje kapsamında destekler yüzde 100 hibe olarak veriliyor.

Arıcılık desteği var aynı projede, bahçe kurmak isteyenlere bahçe kuruluyor. 30 bin TL değerinde” diye konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Genç, çiftçi, projesi, devam, edecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı