Haber Detayı
16 Mayıs 2020 - Cumartesi 01:03 Bu haber 483 kez okundu
 
Genç, doğalgaza kavuşuyor
Genç Belediyesi ile Doğugaz Dağıtım A.Ş. arasında doğalgaz protokolü imzalandı. Belediye Başkanı Zeki Dirik, çalışmaların bayram sonrasında başlayacağını belirtti.
GÜNDEM Haberi
Genç, doğalgaza kavuşuyor

Genç Belediyesi ile Doğugaz Dağıtım A.Ş. arasında imzalanan protokol neticesinde yüklenici firma tarafından Ramazan bayramının hemen akabinde doğalgaz için ilk kazma vurulacak ve çalışmalara başlanacak.

Son detayları konuşmak için Genç Belediyesinde Başkan Mehmet Zeki Dirik ile bir araya gelen Doğugaz Dağıtım A.Ş. (Bingöl Bitlis, Muş) Genel Müdürü Serhat Demircan, Genel Müdür Yardımcısı Olgaç Karademir ve Doğugaz İl Müdürü Serdar Çulun protokolü imzalayarak doğalgazın Genç ilçesine hayırlı olması dileklerinde bulundu.

DİRİK: İLÇEMİZE HAYIRLI OLSUN

Protokol imza töreninin ardından açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik, Doğalgaz ile birlikte ilçede hava kirliliğinin azalacağını ve ekonomik yönden daha ucuza ısınılacağını ifade ederek, "Belediyemizin tüm imkânlarını seferber ederek doğalgazın vatandaşlarımıza ulaşması için çalışma başlatacağız. İlk kaynağın atılmasının ardından en kısa sürede halkımızın doğalgaza kavuşmasını sağlayacağız. Doğalgaz çalışmaları bayramında hemen akabinde başlayacak ve vatandaşlarımızın en ufak bir rahatsızlık duymamaları için Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü kontrolü ve koordinasyonunda gerçekleştirilecektir. Doğalgazın Genç ilçemize hayırlı olmasını diliyorken Doğalgazın ilçemize gelmesinde bugüne kadar emeği ve katkısı olan herkese halkım ve şahsım adına şükranlarımı sunuyorum” dedi.

DEMİRCAN: İLK KAZMAYI BAYRAMDAN SONRA VURACAĞIZ

Doğugaz Dağıtım A.Ş. (Bingöl Bitlis, Muş) Genel Müdürü Serhat Demircan ise, Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik’in doğalgaz konusunda büyük bir azim göstermesi sonucu Genç ilçesinin doğalgaza kavuştuğunu belirterek, “İlk kazmayı bayramdan sonra ilk mesai gününde vurmayı planlıyoruz. Ekim ayı ile birlikte ilk etap çalışmalarımızı da tamamlamış olacağız. İlk etap çalışmasının tamamlanmasıyla birlikte de bitirilen bölgelere gaz vermeye başlayacağız. Genç ilçemizin tamamını 2-3 yıl içinde bitirmiş olacağız. Tabi bu işler belediye ile birlikte koordineli olarak yürüyecek. Yani yerel yönetimin desteğiyle, gayreti ve çabasıyla bu iş hızlı yürütülebilir. Bizim de amacımız inşallah iyi bir çalışma ile kısa süre içinde bu ilçemizi temiz, konforlu ve çevre dostu doğalgazla tanıştırmaktır" dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Genç,, doğalgaza, kavuşuyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı