Haber Detayı
13 Ocak 2020 - Pazartesi 23:42 Bu haber 891 kez okundu
 
Genç’te Rafting yarışması yapılacak
Türkiye Rafting Federasyonu, Okul Sporları Rafting Yarışlarının 2. Etabı Genç Murat Nehri’nde yapılacağını duyurdu.
GÜNDEM Haberi
Genç’te Rafting yarışması yapılacak

Türkiye Rafting Federasyonu tarafından Okul Sporları Rafting Yarışlarının 2. Etabı Murat Nehrinde yapılacak. Şampiyona, 37 ilin katılımıyla 17-19 Nisan’da gerçekleştirilecek. Genç Kaymakamlığı ile Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından gençlerin kötü alışkanlıklardan arındırılması amacıyla “Spora Geç Kalma, Genç Kal” Projesi kapsamında, rafting takımı kurulmuş ve Tunceli’deki yarışmalara katılım sağlanmıştı.

YARIŞMA 17-19 NİSAN’DA

Genç Muratspor Rafting takımı hocası Arif Kaya, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, müjdeyi verdi.

Yoğun girişimler sonucu Murat Nehrinin şampiyonaya ev sahipliği yapacağını belirten Kaya; “37 ilin katılımı ile Genç ilçesi büyük bir şampiyonaya ev sahipliği yapacak. 17-19 Nisan’da düzenlenecek olan şampiyona Genç Muratspor Rafting takımı ve 5 okul olarak katılacağız. Genç Murat Rafting olarak bu organizasyonu en güzel şekilde bitirmek için herkese ihtiyacımız var. Beş okulla yarışmaya katılacağız iş adamları ve Esnaflar birer okulun beş kişilik malzemesini karşılasın reklamını yapsın” dedi.

“İLÇEMİZE FARKLI BİR İLGİ KAZANDIRACAK”

Genç için yeni bir ilgi alanı oluşturacak rafting sporunun geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması için gerekli desteği vereceklerini belirten İlçe Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik ise: “Kaymakamımızın desteğiyle yakılan bu meşalenin her daim yanması ve gelecek yıllara ışık tutması için bize düşen ne varsa, Genç Belediyesi olarak imkanlar dahilinde desteğimizi sunacağız. Bu önemli aktiviteler gençlerimizi koruyacağı gibi ilçemize de farklı bir ilgi kazandıracaktır. Her yönüyle önemli bulduğumuz bu aktivitenin geliştirilmesi hususunda ayrı bir hassasiyetimiz olacak. Aktiviteyi gerçekleştiren ve emek veren herkese şükranlarımı sunuyorum” şeklindeki açıklamalara yer vermişti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Genç’te, Rafting, yarışması, yapılacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı