Haber Detayı
21 Kasım 2018 - Çarşamba 01:02
 
Genel merkez istedi, anketçiler Bingöl’de
AK Partinin Bingöl belediye başkan adayının kim olacağı konusunda henüz kesin bir karar açıklanmazken, AK Parti Genel Merkezin talimatıyla kamuoyu araştırması ve halkın kimi aday olarak görmek istediğini tespit etmek amacıyla Bingöl’de anket çalışması başlatıldı.
GÜNDEM Haberi
Genel merkez istedi, anketçiler Bingöl’de

31 Mart’a yapılacak olan Belediye Başkanlığı seçimlerine ilişkin kamuoyunda ortaya atılan aday isimlerinin AK Parti Genel Merkez tarafından açıklanmadığı ve sadece kamuoyu oluşturma amacıyla ortaya atılan iddialar olduğu tespit edildi.

Özelikle son iki günde Yusuf Coşkun’un adının adaylık için kesin olduğu yönünde ortaya atılan iddiaların da asılsız olduğu, genel merkezin isim konusunda henüz karar vermediği öğrenilirken, adayın belirlenmesi için genel merkez talimatıyla dün Bingöl’de anket çalışması başlatıldı.

Bingöl’de vatandaşla bire bir yapılacak görüşmeler sonucu yapılacak anket çalışması sonucu rapor halinde genel merkeze sunulacağı ve ona göre aday belirleneceği açıklandı.

Anketörlerin dün başlattığı ve bugünde devam edeceği anket çalışmasında, vatandaşın talebi üzerinde duruluyor.

Daha önce de AK Parti Genel Başkan yardımcıları vatandaşlarla bire bir görüşmeler yaparak, adaylık konusunda bir çalışma yapmıştı. Başkan Yardımcılarının yaptığı görüşmelerin sonucu da rapor halinde genel merkeze sunulmuştu.

İSİMLERİN AÇIKLANMASINA TEPKİ

AK Parti Bingöl İl Başkanlığına 9 aday adayının müracaat etmesinin ardından, kamu oyunda başlayan ve “Adayımız belirlendi ve kesindir” açıklamalarının yapılmasına vatandaştan tepki geldi.

İddiaya göre, AK Parti Bingöl İl Başkanlığından parti teşkilatına “Adayımız Yusuf Coşkundur, hayırlı olsun” mesajının atıldığı ve kamuoyunda da adayın kesinleştiği konuşulmaya başlandı.

Bu mesajın ardından başta aday adaylarında bir moral bozukluğu yaşanırken, Genel Merkez tarafından da adaylık konusunda kesin bir açıklama yapılmadığı ve ortaya atılan ismin de asılsız olduğu öğrenildi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Genel, merkez, istedi,, anketçiler, Bingöl’de,
Yorumlar
Haber Yazılımı