Haber Detayı
22 Ağustos 2019 - Perşembe 00:02 Bu haber 500 kez okundu
 
“Gerekçeleri açıklamak iktidarın görevidir”
İyi Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, “Eğer bazı Belediye Başkanlarının görevden alınmasına sebep olan olaylar son beş ay içerisinde gerçekleşmiş ise; bunu somut ve hukuki argümanlar ile halka açıklamak iktidarın görevidir” dedi.
GÜNDEM Haberi
“Gerekçeleri açıklamak iktidarın görevidir”

İyi Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, Diyarbakır, Van ve Mardin Belediye Başkanlarının görevden alınmasına ilişkin yaptığı yazılı açıklamada,

İyi Partinin en önemli önceliği Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Türk Milleti olduğunu belirti.

Terörle mücadeledeki kararlılıklarının “Hukukun Üstünlüğü” ve “Hukuk Devleti” ilkelerine olan bağlılıkları kadar kesin ve tavizsiz olduğunu vurgulayan Kızılboğa, şunları söyledi: “Devletimizin nasıl ve hangi bedeller ödenerek kurulduğunu bilen, hangi bedelleri ödeyerek, milletimizi, devletimizi bir ve beraber ayakta tuttuğumuzun idrakinde olan bir parti olarak; terörden medet uman, öven, seven, metheden, birliğimizi dirliğimizi bozan hiçbir eyleme bu aziz vatanda müsamaha gösterilmemesi gerektiğine inanıyoruz. Demokrasi ve hukuk, millet iradesinin tecelli etmesinin en önemli aracı ve teminatıdır. Ancak seçilmiş olmak, seçilenlere suç işlemek ve hukuka uymamak imtiyazı tanımaz. Teröre ve teröre destek verenlere gerekli ceza verilmeli fakat bu süreçte alınan idari kararlar ve yapılan idari işlemler doğruluk karinesi ile devlete ve hukuka olan itimadı sarsmamalıdır. Eğer bazı Belediye Başkanlarının görevden alınmasına sebep olan olaylar son beş ay içerisinde gerçekleşmiş ise; bunu somut ve hukuki argümanlar ile halka açıklamak iktidarın görevidir. İyi hal kağıdı verdiğiniz, seçmen listelerinde ilan ettiğiniz, seçimde propaganda fırsatı tanıdığınız malum adayların kazananlarına mazbata verip dört ay sonra görevden uzaklaştırma iradenizi milletimize izah etmek mesuliyeti bizzat iktidarındır. Bu çerçevede 23 Haziran Seçimlerinde terörist başı Öcalan ve kardeşinin bizzat Cumhur İttifakı’nın bir parçası olarak kullanma teşebbüsü, bugün yaptığınız işi anlamsızlaştırmaktadır. Öcalan kardeşleri son seçimde meşru bir aktör olarak kullanma teşebbüsü, 1984’ten beri PKK ile yürütülen terör mücadelesinde bizzat yöneticiler tarafından oluşturulan en büyük zafiyet ve kırılmadır”

“ALIN TERİ DÖKECEĞİZ”

Açıklamasında, “Biz İYİ Parti olarak, ülkemizin bugününe ve geleceğine sahip çıkmak amacıyla sorumlulukla hareket etmek durumundayız” diyen Kızılboğa, “Bu anlayışla Türkiye’de, devletimizin ve milletimizin hukukunun üstünlüğünün teminatı altında yüksek kaliteli bir demokrasi ve güçlü bir ekonomi ile dünyayla rekabet edebilecek bir düzeye erişmesi için alınteri dökeceğiz. Ülkemizde her geçen gün yaşanmakta olan hadiseler, bize kendimizden başka tutunacak hiçbir dalımızın olmadığını ihbar etmektedir.

82 Milyonun birbirine kardeş, bir ve beraber edecek yeni bir yönetim anlayışı devlete ve millete hizmeti devralmalıdır. İYİ Parti, böyle bir hedefi gerçekleştirmek için hazır olup, bu yönde çaba göstermektedir” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Gerekçeleri, açıklamak, iktidarın, görevidir”,
Yorumlar
Haber Yazılımı