Haber Detayı
15 Şubat 2018 - Perşembe 23:13
 
“Gücümüzü birleştirip, Bingöl’ü kalkındıralım”
AK Parti Bingöl İl Başkanı M. Hanefi Güler, il başkanlığı adaylarıyla yaptığı toplantıda, “Yerel dinamikleri hayata geçirerek, Bingöl’de üretilen ürünlerin tüketilmesi konusunda şehir milliyetçiliği yapmamız gerekiyor. Finans birliği yaparak güçlerimizi birleştirip, projeler geliştirmeliyiz” dedi.
GÜNDEM Haberi
“Gücümüzü birleştirip, Bingöl’ü kalkındıralım”

AKParti İl Başkanı Mehmet Hanefi Güler, İl Başkan adaylarıyla bir kafede bir araya geldi.

Burada adaylarla bir süre sohbet eden Güler, birlik beraberlik mesajları vererek, istişareye önem vereceğini söyledi.

Geçmiş dönemde Ak Parti teşkilatında yer alan kişilerle diyalog içerisinde hareket ederek, iş birliği yapılacağını ifade eden Güler, AK Parti’nin 15 yıllık hizmetinin Cumhuriyet Tarihi ile eş değer olduğunu savundu.

Güçlü ve kararlı bir hükümetin olduğunu kaydeden Güler, şunları söyledi: “Her dönem hükümete destek veren ilimiz daha ileriye taşımak için sizin fikirlerinizden, projelerinizden, düşüncelerinizden istifade etmek istiyoruz. Doğruluk, dürüstlük içerisinde birbirimize güç ve destek olalım. Bingöl, il olma bilinci kazanıyor. Bölgeciliği ayaklar altına alarak, toparlayıcı, birleştirici bir yapı oluşturmalıyız. Bireyselcilikten çok toplumsal çözümler bularak ilimizi kalkındırmamız lazım. Bingöl menfaatleri bütün şahısların önündedir. Dava kültürüyle hareket ederek teşkilatımızı köprü olarak kullanarak vatandaş ile Ankara arasında koordinasyonu kurmamız lazım”

“EN ÖNEMLİ PROJEMİZ SÜTAŞ’TIR”

AK Parti teşkilatı olarak SÜTAŞ projesine büyük önem verdiklerini, Mart veya Nisan’da temel atmayı hedeflediklerini belirten Güler, “İnşallah Mart ve Nisan gibi temel atacağız. Han, etçilik ve sütçülük sektöründe patlama yaşanacak. İlimizde ticaret yapmak için ham madde yok, limanlara da yakın değil. Kurtuluşumuz hayvancılıktadır. KOSGEB aracılığıyla SÜTAŞ’ın Aksaray, Bursa Karacabey ve İzmir Tire fabrikalarına iş gezileri düzenleyerek, çiftçilerimizin, girişimci ve iş adamlarımızın oradaki fabrikaların çevresel ve ekonomiksel etkilerini yerinde gözlemlemelerini sağlayarak, ilimize yapılacak yatırımın daha hızlı benimsenmesi için ve daha hızlı verim alınması için bir planlama yapmayı düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

“VATANDAŞA İŞ GARANTİLİ EĞİTİMLER VERECEĞİZ”

Bingöl esnafının kalifiye eleman ihtiyacını gidermek amacıyla İŞKUR ile irtibata geçeceklerini ifade eden Güler, şöyle devam etti: “Bingöl esnafının kalifiye eleman ihtiyacını gidermek için İŞKUR ile irtibata geçerek, örneğin avukatların icra katibi ihtiyacı, şirketlerin ön muhasebe eleman ihtiyaçlarına yönelik vatandaşlarımıza iş garantili eğitimler vereceğiz. Geçen günlerde Özgül Holding şirketi Karlıova Dağlarına rüzgar enerjisi kuracağını açıkladı. 1 yıl içerisinde tamamlanacak projeyle 250 kişiye iş imkanı sunulacak. Termal Turizm ve Kış Turizmini geliştireceğiz. Hesarek Kayak Tesisinin geliştirilmesi için master planı devreye sokulacak. Yerel dinamikleri hayata geçirerek, Bingöl’de üretilen ürünlerin tüketilmesi konusunda şehir milliyetçiliği yapmamız gerekiyor. Finans birliği yaparak güçlerimizi birleştirip, projeler geliştirmeliyiz. İl Başkan Adaylarıyla toplantımızı kongreden önce yapmayı düşünüyorduk fakat zamanımız kısıtlı ve programlarımız yoğun olduğu için bugüne nasip oldu. Katılım sağladığınız için teşekkür ederim” dedi.

İl Başkan adaylarıyla toplantı, adayların söz alarak düşüncelerini ifade etmesiyle devam etti.

Yerel yönetim hizmetlerinin arttırılması, gençlik ve manevi kalkınma projelerine önem verilmesi, kara propagandanın önlenmesi ve düzenli olarak toplantılar düzenlenmesi diyalog içerisinde kalınması hususlarında mutabık kalındı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Gücümüzü, birleştirip,, Bingöl’ü, kalkındıralım”,
Yorumlar
Haber Yazılımı