Haber Detayı
10 Ocak 2020 - Cuma 00:07 Bu haber 993 kez okundu
 
Güler, Bölge Teşkilat Toplantısına Katıldı
Ak Parti Bingöl İl Başkanı Mehmet Hanefi Güler, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir’in daveti üzerine Elazığ, Adıyaman ve Gaziantep’te yapılan teşkilat toplantılarına katıldı.
GÜNDEM Haberi
Güler, Bölge Teşkilat Toplantısına Katıldı

Bölge teşkilat toplantılarının ilki Elazığ’da yapıldı.  Karakoçan, Kovancılar ve Palu' da ilçe teşkilatları ve belediyeler ziyaret edildi.

Karakoçan’da teşkilat üyelerine hitap eden Ak Parti Bingöl İl Başkanı Mehmet Hanefi Güler, Karakoçan ilçesinin Elazığ’a bağlı olmasına rağmen Bingöl’e daha yakın olduğunu ve Yayladere, Kiğı ilçelerine yapılan ziyaretlerin Karakoçan üzerinden yapıldığını ve vatandaşlarımızın sürekli bir iletişim halinde olduğunu vurguladı. Palu ilçesinde konuşan Ak Parti Bingöl İl Başkanı Güler, Bingöl’ün 1800’lu yıllarda Osmanlı Döneminde Çolik adıyla Palu’ya bağlı bir Bucak olduğunu daha sonraki süreçlerde Bingöl’ün şehir statüsü kazandığını Palu ile Bingöl arasındaki sınır ve tarihsel bağın sürekli korunduğunu söyledi.

Elazığ’da konuşan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, “Ak Parti’nin 18 sene içerisinde çok badireler atlattığına değinerek şunları söyledi: “Biz yaşanacak her şeyi yaşmış bir milletiz ama ne yaparlarsa yapsınlar aramıza nifak sokamayacaklar. Huzurumuzu bozamamışlar, kardeşliğimize kast edememişler. Bunlara fırsat vermemişiz. Tuzaklar kurmuşlar, yetmemiş örgütler icat etmişler yetmemiş acaba bunları dinlerinden uzaklaştırırsak bir şey elde edebilir miyiz demişler. Onunla ilgili oyunlar kurmuşlar, ama bin şükür ki başarılı olamadılar, olamayacaklar. Bunlar AK Parti'ye muhalefet etmekle, Türkiye'ye muhalefet ettiklerinin farkına varamıyorlar. AK Parti'ye muhalefet edeceğiz diye Türkiye'nin milli menfaatlerine muhalefet ediyorlar. Bizim teşkilatlarımız isimsiz kahramanlardan oluşuyor. Gece gündüz çalışan emek veren arkadaşlarımızdan oluşuyor. Hiçbir dengeye yaslanmadan katile katil maktule maktul diye biliyorsak, sizlerin desteği ile oluyor. Sağlam, sıkı duruş ile oluyor. Bunu sulandırmayacağız. 7. olağan kongremizle kardeşliğimize birliğimize beraberliğimize vesile kılacağız" ifadelerini kullandı.

Elazığ ziyareti akşam saatlerinde Elazığ’da yapılan teşkilat buluşması ve Elazığ Belediyesi ziyareti ile son buldu.

Daha sonra Ak Parti Heyeti Adıyaman’a geçti. Burada Ak Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın tarafından karşılanan heyet Adıyaman Nissibi köprüsünde hatıra fotoğrafı çekti. Daha sonra Adıyaman Besni, Kahta, Gölbaşı ilçeleri ve Adıyaman Belediyesi ziyaret edildi. Ak Parti heyeti Gölbaşı’nda Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi M. Tevfik Göksu’nun vefat eden annesi Fatma Göksu için taziye ziyaretinde de bulundu.

Bölge toplantılarına Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir ve Ak Parti Bingöl İl Başkanı Mehmet Hanefi Güler’in yanı sıra Elazığ Milletvekilleri Metin Bulut, Zülfü Tolga Ağar, Zülfü Demirbağ, Ak Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse, Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Gaziantep Milletvekilleri Derya Bakbak, Mehmet Erdoğan, Ahmet Necdet Koçer, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, eski Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Çoşkun, Ak Parti Doğu Anadolu Bölge Koordinatörü Mahmut Sami Mallı katıldı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Güler,, Bölge, Teşkilat, Toplantısına, Katıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı