Haber Detayı
15 Mayıs 2019 - Çarşamba 01:53 Bu haber 1630 kez okundu
 
Güler, “İstanbul’daki şaibeler belgelendi”
AK Parti Bingöl İl Başkanı Mehmet Hanefi Güler, yerel seçimler konusunda yaptığı değerlendirmede, “Partimiz, İstanbul seçimindeki şaibeleri belgeleyerek milletin iradesine sahip çıkmıştır” dedi. .
GÜNDEM Haberi
Güler, “İstanbul’daki şaibeler belgelendi”

31 Martta yapılan Mahalli İdareler seçiminin ardından bir değerlendirmede bulunan AK Parti İl Başkanı Mehmet Hanefi Güler, İstanbul seçiminin beka meselesi olduğunu ifade etti.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun YSK üyelerini çete olarak görmesini eleştiren Güler, şunları söyledi: “31 Mart mahalli idareler seçimlerinde İstanbul'da 39 ilçeden 25'ini almış olmamıza rağmen İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığını ilk etapta 28 bin oyla kaybettiğimiz ilan edildi. Yapılan itirazlarla bu fark adayımız Binali Yıldırım Beyin lehine toplam oyların yüzde 10’u bile sayılmadan 13 bine kadar geriledi. Ayrıca sandık memurlarında kamu görevlileri şartına uyulmadığı tespit edildi. YSK hukuki sürecin ardından bu şaibeleri göz önüne alarak seçimin tekrarına karar verdi. Ak Parti, seçimdeki şaibeleri belgeleyerek milletin iradesine sahip çıktı. Karar ardından YSK üyelerini çete olarak gören ve hedef göstererek hakaret eden, şehit yakınlarına terörist diyen, nefret dili kullanarak toplumu kutuplaştıran CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu esefle kınıyorum. CHP Müslümanın inancına ve yaşam tarzına düşman bir ideolojiyi benimsiyor. Dün Meclis’te yaşanan olayda CHP’li vekilin 5 dakikalık konuşma için çıktığı kürsüde özenle su içmesine dikkat edin. Milletvekillerini millet seçer dolayısıyla millete karşı sorumlulukları vardır. Milletin inancıyla kültürüyle manevi değerleriyle alay edemez, toplumu kışkırtamaz. Bununla birlikte millet seçtiği vekilden edeple davranmasını bekler. Ramazan ayında millet meclisinde 80 milyonun gözü önünde su içmek toplumun değerleriyle oynamak ve inanca saygısızlık etmektir. Türkiye’de vesayet isteyen, eski baskıcı dönemleri geri gelmesini isteyen bütün güçler devrededir. Abdülhamid Han’a karşı nasıl toplanmışlarsa bugün de toplandılar. Milletimizin sağduyusu ve ferasetiyle, Cumhurbaşkanlığımızın liderliğinde birlik ve beraberliğimizi pekiştirerek bu süreçten güçlenerek çıkacağımıza yürekten inanıyorum. Siyasi hırslarını Türkiye'nin üstünde tutanlar kaybedecek. Tarih herkesi hakettiği sayfaya yazacak. İstanbul’daki bütün hizmetlerde Ak Parti’nin mührü var. Yavuz Sultan Selim Köprüsü, İstanbul Havalimanı, Marmaray, Metrobüs, Yeni metrolar, Avrasya Tüneli, Çamlıca Camii akla gelen önemli hizmetlerden. İstanbul Fatih’in şehri. Zulüm 1453’te başladı diyen zihniyete karşı seçimlere gireceğiz. Hacla Hilal’in hakla batılın mücadelesi olacak İstanbul. Bu nedenle İstanbul’u biz beka meselesi olarak görüyor ve önemsiyoruz. Bingöllüler olarak İstanbul’da çok büyük bir nüfusa sahibiz. Devletine milletine bağlı hemşehrilerimizle gereken her türlü desteği seçimlerde gösterip davamıza sahip çıkacağız ” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Güler,, “İstanbul’daki, şaibeler, belgelendi”,
Yorumlar
Haber Yazılımı