Haber Detayı
08 Kasım 2018 - Perşembe 00:08
 
Hakkında yakalama kararı bulunan 102 kişi yakalandı
Bingöl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince, hakkında yakalama kararı bulunan 102 kişinin yakalandığı bildirildi.
GÜNDEM Haberi
Hakkında yakalama kararı bulunan 102 kişi yakalandı

Bingöl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, kamu düzeninin sağlanması, suç ve suçlularla mücadele kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Aranan Şahıslar Büro Amirliğinin Ekim ayı içerisinde yapmış olduğu faaliyetler hakkında bilgi verildi.

Açıklamada, “hükümlü veya tutuklunun kaçması, bina içinde muhafaza altına alınmış eşya hakkında hırsızlık, konut dokunulmazlığını ihlal etme, mala zarar verme suçlarından hakkında 7 yıl 6 aya kadar kesinleşmiş hapis cezası ve aranma kaydı olan S.S., F.A., C.D., M.A.B., H.B. isimli şahıslar, silahla tehdit, cebir tehdit ve hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, tehdit, yaralama, kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın alma dolandırıcılık suçlarından hakkında 6 yıla kadar kesinleşmiş hapis cezası ve aranma kaydı olan E.Y., C.Y., N.A. isimli şahıslar, ayrıca PKK silahlı terör örgütüne üye olma, dolandırıcılık, uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlama, yaralama, bina içinde muhafaza altına alınmış olan eşya hakkında hırsızlık, cebir tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, hükümlü veya tutuklunun kaçması, konut dokunulmazlığını ihlal etme, mala zarar verme, ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma veya taşıma veya bulundurma suçlarından haklarında yakalama kararı bulunan toplam 102 şahıs yakalanarak adli makamlara teslim edilmişlerdir” denildi.

HIRSIZLIKTAN 8 KİŞİ TUTUKLANDI

Emniyet açıklamasında, 1 Eylül-1 Kasım 2018 tarihleri arasında meydana gelen hırsızlık olaylarında 33 şüpheli şahsın yakalandığı, bunlardan 8’inin tutuklandığı belirtildi.

Açıklamada, şu bilgilere yer verildi: “01.11.2018 tarihinde ilimiz Saray Mahallesinde F.B. isimli vatandaşımıza ait iş yeri içerisinden her biri 5000 TL değerinde 2 adet motosiklet çalınması ve 01.11.2018 tarihinde ilimiz İnönü Mahallesinde S.K. isimli vatandaşımıza ait iş yerinden bir miktar para çalınması olayları ile ilgili olarak belirtilen suçların faili meçhul şüphelilerinin yaşı küçük Y.B. ve Ş.A. isimli çocuklar olduğu tespit edilmiş ve çocuklar ekiplerimiz tarafından 02.11.2018 tarihinde çalınan motosikletlerle birlikte yakalanmışlardır.

S.S.Ç., Y.B. ve Ş.A.  çıkarıldıkları Sulh Ceza Mahkemesi tarafından Tutuklanarak Bingöl M Tipi Kapalı Ceza Evine teslim edilmişlerdir.

 15.10.2018 tarihinde ilimiz İnönü Mahallesinde faaliyet gösteren kafeteryadan K.A.A. isimli vatandaşımıza ait 1 adet dizüstü bilgisayarın çalınması olayı ile ilgili olarak, olayın faili meçhul şüphelilerinin yaşı küçük H.A. ve E.K. isimli çocuklar olduğu tespit edilmiş ve çocuklar ekiplerimiz tarafından 02.11.2018 tarihinde çalınan dizüstü bilgisayar ile birlikte yakalanmışlardır.

S.S.Ç. H.A. ve E.K. çıkarıldıkları Sulh Ceza Mahkemesi tarafından Tutuklanarak Bingöl M Tipi Kapalı Ceza Evine teslim edilmişlerdir.

 İlimizde 01.09.2018-01.11.2018 tarihleri arasında meydana gelen hırsızlık olaylarında 33 şüpheli şahıs yakalanmış bunlardan 8 şahıs tutuklanmış, 20 şahıs Adli Kontrol Kararı ile 5 şahıs Cumhuriyet Başsavcılığından serbest bırakılmıştır. Aydınlatılan hırsızlık olaylarında vatandaşlarımızın çalınan eşyalarının büyük çoğunluğu temin edilerek mağdur şahıslara teslim edilmiştir.”

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hakkında, yakalama, kararı, bulunan, 102, kişi, yakalandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı