Haber Detayı
12 Şubat 2020 - Çarşamba 00:17 Bu haber 2378 kez okundu
 
Hayvan hastanesi açılışa hazırlanıyor
Vali Kadir Ekinci, Bingöl Üniversitesi tarafından Sancak yolu üzerinde yapılan ve açılış hazırlıkları yapılan Hayvan Hastanesinde incelemelerde bulundu.
GÜNDEM Haberi
Hayvan hastanesi açılışa hazırlanıyor

Vali Kadir Ekinci, Belediye Başkanı Erdal Arıkan ve Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak ile birlikte Sancak yolu üzerinde yapımı tamamlanan ve açılış hazırlıkları yapılan Hayvan Hastanesinde incelemelerde bulundu.

Burada Vali Ekinci’ye bilgi veren Rektör Çapak, hayvan hastanesinin 5 bin metrekarelik alana inşa edildiğini belirterek, “Bingöl Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Hayvan Hastanesi çalışmaları tamamlandı. Bu hastanenin faaliyete girmesiyle sadece Bingöl'e hizmet etmeyecek aynı zamanda bölgemize hizmet eden bir hastane olacak.  Veteriner fakültesi öğrencileri için de son derece iyi bir uygulama alanı. 4 adet derslik var, amfi var, röntgen cihazları, hocaların kullanacakları ofisler var. Bir hastanede bulunması gereken her şey var. İnşallah hastanemizin  hizmete girmesiyle birlikte veteriner fakültesi olarak bölgemizde hayvanlarla ilgili ciddi bir hizmet vermiş olacağız. Bu hastanemiz, insan hastanesi gibi dizayn edildi ve Allah muhafaza acil durumlarda tamamen normal bir hastane gibi kullanılabilecek bir bina” dedi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hayvan, hastanesi, açılışa, hazırlanıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı