Haber Detayı
04 Aralık 2018 - Salı 00:45
 
HDP açlık grevi başlatacak
HDP, Kocaeli, İzmir, Kars, Ankara, Bingöl, Antalya, Bitlis, Gaziantep, Hakkari, Iğdır, Siirt ve Tunceli dışında 24 Haziran’da 2’den fazla milletvekili çıkardığı illerde açlık grevi eylemleri yapacak. 2 veya daha az milletvekili çıkarılan illerin vekilleri ise bugün Meclis’te yapılacak olan açlık grevine katılacak.
GÜNDEM Haberi
HDP açlık grevi başlatacak

HDP Genel Merkezinden yapılan açıklamada, “Tecridin sona erdirilmesi amacıyla Hakkari Milletvekilimiz Leyla Güven’in başlattığı açlık grevi ile ilgili destek ve dayanışma açlık grevleri yapan HDP üyelerine yönelik gözaltılara HDP'li vekiller açlık grevlerini yaygınlaştırarak cevap veriyor. 

Mersin il binasının basılarak, destek ve dayanışma amaçlı açlık grevi eyleminde olanların gözaltına alınmasından sonra HDP, milletvekillerinin katılacağı 3 günlük açlık grevi eylemi kararı aldı. Alınan karar gereği, partimizin Kocaeli, İzmir, Kars, Ankara, Bingöl, Antalya, Bitlis, Antep, Hakkari, Iğdır, Siirt ve Dersim dışında 24 Haziran’da 2’den fazla milletvekili çıkardığı illerde açlık grevi eylemleri yapılacak. 2 veya daha az milletvekili çıkarılan illerin vekilleri ise yarın (4 Aralık Salı) Meclis’te yapılacak olan açlık grevine katılacak. Diyarbakır başta olmak üzere hazırlıklarını tamamlayan illerin bugün (3 Aralık Pazartesi) başlayacağı eylemler yarın diğer vekillerin katılımı ile devam edecek ve eylem 3 gün sürecek. 

Eş Genel Başkanımız Pervin Buldan ve çok sayıda milletvekilimizin katılımıyla 4 Aralık Salı günü grup toplantısından sonra TBMM’de destek ve dayanışma amaçlı açlık grevi başlayacak. Meclis’teki açlık grevi 2 gün sürecek. HDP, açlık grevi eylemi sonrasında, yapılacak yeni eylem ve etkinlikler konusunda kamuoyunu ayrıca bilgilendirecek” denildi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: HDP, açlık, grevi, başlatacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı