Haber Detayı
12 Mart 2019 - Salı 00:47 Bu haber 1580 kez okundu
 
HDP’den kurumlara ziyaret
HDP Bingöl Belediyesi Eş Başkan Adayları Hişyar Özsoy ve Senem Çakas, seçim çalışmalarını sürdürüyor.
GÜNDEM Haberi
HDP’den kurumlara ziyaret

Partililerle birlikte İl Sağlık Müdürlüğünü ziyaret eden Özsoy ve Çakas, kurum yetkililerinden bilgi aldı.

Ziyarette özellikle evde bakım konusuna değinen Çakas ve Özsoy, “Bu çok önemli bir kamu hizmetidir. Bunu daha da geliştireceğiz, ulaşamayacağımız yer kalmamalı” dediler.

Bingöl’ün zorlu kış koşullarına dikkat çeken Özsoy, “programımız da ambulans helikopter var. En ücra köylerimize kadar halkımızın hizmetine koşacağız” dedi.

Sağlık müdürlüğü ziyaretinin ardından Bingöl Belediyesi Kadın Emek Çarşısını gezen HDP adayları, “Kadın emek çarşısı içler acısı bir durumda. Onca masraf ve emeğe karşın şuan kapalı durumda olan merkez ilgi bekliyor. AKP’li belediyenin çokça propagandasını yaptığı çarşı şuan kapalı ve işlevsiz. HDP’li belediyecilikte her kuruşunuz yerinde ve halkımızın hizmetinde harcanacak” dediler.

Sokaklarda biriken çöplerle karşılaşan Hişyar Özsoy, “Bu kent çöp yığını içinde hem de kentin orta yerin de, merkezinde. 17 yıldır bu kenti idare edenlerin Bingöl’ü getirdikleri nokta budur. Çevre bilinci, estetik ve modernleşme yok. Onu da bırakın dinimiz temizliği emreder, temizlik de yok. HDP belediyeciliğinde bu kirlilik olmayacak. Bingöl’ümüz bunu hak etmiyor” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: HDP’den, kurumlara, ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı