Haber Detayı
29 Eylül 2020 - Salı 19:52
 
HDP’den oturma eylemi
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Bingöl İl Örgütü, Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen ve HDP eski milletvekillerinin gözaltına alınması ile ilgili parti binası önünde basın açıklaması yaptı.
GÜNDEM Haberi
HDP’den oturma eylemi

Basın açıklamasını okuyan HDP İl Eş Başkanı Veysel Kaya, “Geçtiğimiz günlerde 6-8 Ekim olayları bahane edilerek Kars Belediye Eş Başkanımız Sayın Ayhan Bilgen ve partimizde daha önce milletvekilliği yapmış Emine Ayna, Nazmi Gür, Ayla Akat Ata, Sırrı Süreyya Önder, Altan Tan, PM ve MYK üyelerinin de aralarında bulunduğu 82 arkadaşımıza hukuksuz bir şekilde göz altı kararı çıkarılmıştır. Bu arkadaşlarımız 6-8 Ekim olaylarında birçoğu gözaltına alınıp tutuklanmıştır. Ve tüm arkadaşlarımız o dosyadan serbest bırakılmıştır” dedi.

Kaya, şunları söyledi: “7 Haziran seçimlerinin hezimetini unutamayanlar, iktidarlarını kaybedenler bunun sorumlusu olarak gördükleri partimize karşı her türlü karalama kampanyasıyla sistematik bir saldırı başlattılar. 31 Mart’ta uyguladığımız seçim stratejisi sonucu aldıkları yenilginin acısını çıkarmaya çalışıyorlar. 24 Haziran’da 31 Mart seçimlerinde meydan meydan gezerek üstelik Türkiye halklarının gözlerinin içine baka baka 6-8 Ekim olaylarının 7 Haziran seçimlerinden sonra gerçekleştiğini söyleyerek yöneticilerimizi, partimizi hedef gösterenler bugünkü intikam operasyonunun sorumlularıdır. Katliamın esas sorumluları bizleri suçlayanlardır.”

HDP önünde bir araya gelen partililer, bir süre oturma eylemi yaptıktan sonra dağıldı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: HDP’den, oturma, eylemi,
Yorumlar
Haber Yazılımı