Haber Detayı
12 Mart 2019 - Salı 00:47 Bu haber 1919 kez okundu
 
HDP Genç’te seçim bürosu açtı
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Genç İlçesi’nde seçim bürosu açtı. Seçim bürosu açılışına HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, HDP Bingöl Belediyesi Eşbaşkan Adayı Hişyar Özsöy Genç Belediye Eşbaşkan Adayları Sadullah Ürkün ve Şefika Doğan ile partililer katıldı.
GÜNDEM Haberi
HDP Genç’te seçim bürosu açtı

Programda konuşan milletvekili Erdal Aydemir, “Son 17 yıldır ülkeyi yöneten tek parti AKP iktidarıdır. İktidara gelirlerken de bütün gerekçeleri şuydu: ‘Ülkenin düzelmesi için bizi tek başına iktidara taşıyın, bu ülkenin ekonomisi, demokrasisi düzelsin, ülkeye barış ve adalet gelsin.’ Bu konularla ilgili muazzam bir şekilde propaganda yaptılar. Bütün Türkiye halkları AKP’nin tek başına iktidara gelmesi için destek verdi. 16 yılın sonunda ülkeyi soktukları derin hal ortada. Derin bir ekonomik kriz, muazzam bir işsizlik. Yaklaşık 1.5 milyon üniversite öğrencisinin yanı sıra 3 milyon genç işsiz. Bütün bunların temel sorumlusunun AKP iktidarı olduğu açık ve nettir” dedi.

Bingöl Belediyesi Eşbaşkan Adayı Hişyar Özsöy ise, ekonomik gidişatın iyi olmadığını belirterek,  seçimden sonra ülkeyi daha zor günlerin beklediğini söyledi.

Özsoy, şunları söyledi: “İç barışı sağlamayan AKP içeride ve dışarıda Türkiye’yi itibarsızlaştırdı. Ekonomide ve hukukta güven kalmadı, sermaye kaçıyor. Birçok iş adamı başka ülkelerin vatandaşlığına geçti. Seçimden sonra ülkeyi daha zor günler bekliyor” dedi.

Genç Belediye Eşbaşkan Adayı Sadullah Ürkün ve Şefika Doğan ise, Genç ilçesine yeni bir belediyecilik anlayışı getirerek, vatandaşlara eşit, adil, hizmet odaklı ve kimseyi kayırmayan  bir anlayış içinde olacaklarını belirttiler.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: HDP, Genç’te, seçim, bürosu, açtı,
Yorumlar
Haber Yazılımı