Haber Detayı
14 Ocak 2019 - Pazartesi 00:53
 
HDP Gençlik Meclisi ilan edildi
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Gençlik Meclisi tarafından tiyatro ve dengbej etkinliği düzenlendi.
GÜNDEM Haberi
HDP Gençlik Meclisi ilan edildi

Bir kafede düzenlenen etkinliğe HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, HDP belediye başkan adayları, partililer ve gençlik meclisi üyeleri katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan HDP Gençlik Meclisi Üyesi Furkan Bulukgiray, HDP gençlik meclisini ilan ettiklerini belirterek, tüm Bingöl gençliğini HDP Gençlik Meclisi çatısı altında birleşmeye davet etti.

Özellikle gençlik ve genç kadınlar üzerinde yozlaştırma politikalarının yürütüldüğünü belirten Bulukgiray, “Bizler HDP Gençlik Meclisi olarak bu tür politikalar karşısında alternatif olup kültürel, sanatsal ve örgütlenme faaliyetlerimizle toplumda gençliğin asıl rolü olan öncülük rol ve misyonunu açığa çıkaracak ve her yerde mahallelerde, sokaklarda, ev ev gezip gençliği bu bataklıktan çıkaracağız. Bu temelde Bingöl HDP Gençlik Meclisimizi ilan ediyoruz ve tüm Bingöl gençliğini HDP Bingöl Gençlik Meclisi çatısı altında örgütlenmeye çağırıyoruz” dedi.

Programda konuşan HDP Bingöl Milletvekili Av. Erdal Aydemir ise, HDP Bingöl Gençlik Meclisinin ilanının hayırlı olmasını diledi.

Aydemir, “Demokratik Toplum Kongresi Eş Başkanı Leyla Güven, Hakkari ilinde rekor sayılabilecek bir oyla milletvekili seçildi. Milletvekili olmasına rağmen şuan cezaevinde tutulmakta. Kendisiyle aynı konumda olan CHP Milletvekili Enis Berberoğlu, bir şekilde meclis başkanının da araya girmesiyle, cezası onanmasına rağmen cezaevinden salıverildi. Leyla Güven’in başlattığı açlık grevi 65. gününe girdi. Başta Leyla Güven olmak üzere açlık grevinde bulunan arkadaşlarımıza Bingöl’den selamlarımızı gönderiyoruz. Onlarla dayanışma içerisinde olduğumuzu belirtmek istiyoruz” dedi.

Demokrasi mücadelesinin olmazsa olmazının gençlik olduğunu belirten Aydemir, şunları söyledi: “Gençliğin bulunduğu yerde coşku vardır, üretim vardır. Demokratik cumhuriyetin inşası açısından gençliğin katkısı, enerjisi, coşkusu, demokratik mücadele kanallarının açılmasında başarıyı getirecektir. Bundan dolayı gençlik meclisi çalışması ve ilanı çok anlamlıdır. Partimizin programında da gençlik olmazsa olmazdır.”

Yapılan konuşmaların ardından Amed Şehir Tiyatrosu tarafından tiyatro gösterisi sunuldu, dengbejler tarafından klamlar seslendirildi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: HDP, Gençlik, Meclisi, ilan, edildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı