Haber Detayı
05 Mart 2020 - Perşembe 00:07 Bu haber 964 kez okundu
 
HDP İl Genel Meclis Üyelerinden İdlib Açıklaması
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Bingöl İl Genel Meclis Üyeleri İmdat Morsümbül, Şahabettin Kartal ve Abdullah Erden, AK Parti meclis üyelerine destek vermediklerini belirttiler.
GÜNDEM Haberi
HDP İl Genel Meclis Üyelerinden İdlib Açıklaması

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye’de yürüttüğü operasyona, AK Parti İl Genel Meclis üyelerinden destek açıklaması yapılmıştı.

HDP meclis üyelerinin basın açıklamasına destek verdiği yönünde bir algı oluştuğunu belirten HDP meclis üyeleri İmdat Morsümbül, Şahabettin Kartal ve Abdullah Erden, şu ifadelere yer verdi:

“Bingöl İl Genel Meclisi AKP iktidarının yanlış politikalarına destek veren basın açıklamasına ilkesel olarak savaşa karşı olduğumuz için ve son günlerde yaşanan asker ölümlerinin sorumlusunun bu iktidarın yanlış dış politikaları olduğunu düşündüğümüzden, sorunun muhataplarıyla birlikte tutum belirlemeyi doğru bulmuyoruz.

Nitekim Bingöl İl Özel İdaresinde yapılan toplantıda HDP İl genel Meclis üyeleri olarak yapılan basın açıklamasına katılmadığımızı ve destek vermediğimizi belirtmiştik.

Meclis üyelerinin bilgisi dışında gerçekleştiren basın açıklaması ile sanki AKP’nin yanlış dış politikalarının yanındaymışız gibi bir algı yaratılmıştır.

Basın açıklamasına dair basına servis edilen fotoğraflar içeriğini bilmediğimiz toplantının başında çekilip, daha sonra sanki bütün meclisin kararıymış gibi açıklama yapılmıştır.

Tekrar belirtiyoruz ilkesel olarak savaşa karşı olan bir partiyiz. Hayatını kaybeden, İdlib topraklarına düşen her gencimiz için çok üzgünüz, onlara rahmet, ailelerine, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: HDP, İl, Genel, Meclis, Üyelerinden, İdlib, Açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı