Haber Detayı
14 Mart 2019 - Perşembe 00:36 Bu haber 1870 kez okundu
 
HDP Solhan’da seçim bürosu açtı
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Solhan İlçesi’nde seçim bürosu açtı. Açılışa HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, Solhan Belediye Eşbaşkan Adayları Ayşe Kaya ve Mehmet Sıddık Çeliker, İlçe Başkanı Übeyt Özer, Eski İl başkanı Niyazi Azak katıldı.
GÜNDEM Haberi
HDP Solhan’da seçim bürosu açtı

Programda konuşan HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, Leyla Güven’in açlık grevinde bulunduğunu hatırlatarak, “DTK Eşbaşkanı Leyla Güven bu ülkede herkes için adalet, herkes için barış ve özgürlük talebiyle bedenini ölüme yatıracak kadar demokrasiye ve insan haklarına bağlılığını cesurca orta koydu. Onun bu büyük eylemini selamlıyoruz. Hukuk ve adalet herkes için eşit olmalıdır. Tecrit bir insanlık suçudur” dedi.

Konuşmasında ekonomik duruma da değinen Aydemir, “Eğer 31 Mart’ta iktidara bir ders vermezseniz sofranızdan ekmeğiniz küçülecek, ülke ekonomik batağa saplanacak ve dolar 8-9 TL’yi bulacaktır. Türkiye şuanda uluslararası alanda riskli ülkeler durumunda, kimse kredi vermiyor ve güvenmiyor.

31 Mart’ta önünüzdeki fırsatı kendiniz ve tüm ülke için fırsata çevirmek, hak ve adalet, demokrasi ve  barış için yeni ve temiz bir sayfa açmak sizin elinizde” diyerek yerel seçimlerde partisine oy istedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: HDP, Solhan’da, seçim, bürosu, açtı,
Yorumlar
Haber Yazılımı