Haber Detayı
09 Kasım 2019 - Cumartesi 00:00 Bu haber 635 kez okundu
 
Her pazartesi günü hastalar için kitap okunuyor
İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Halk Kütüphanesi arasında imzalanan protokol kapsamında Bingöl Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde yatan hastalara, her pazartesi günü kütüphane personeli tarafından kitap okunuyor.
GÜNDEM Haberi
Her pazartesi günü hastalar için kitap okunuyor

Bingöl İl Sağlık Müdürlüğü ile Bingöl İl Halk Kütüphanesi arasında hastanede kitap okuma protokolü imzalandı. Protokol kapsamında her pazartesi günü Bingöl Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde kitap okuma programları düzenleniyor.

Konu ile ilgili İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “İlimizde yaşayan dezavantajlı gruplara yol gösterme, kitap okutma, kitap okumayı ve kütüphaneyi sevdirme, okumayı benimseme, sevdirme, kitap okuma alışkanlığı kazandırma amacıyla Bingöl İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Mehmet Emin Gündoğdu ve Bingöl İl Halk Kütüphanesi Müdürü Muhammed İnan İşlek tarafından imzalanan “Kitap Okuma, Masal Okuma, Kütüphaneyi Tanıtma” protokolü gereği Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde tedavi gören hasta ve hasta yakınlarına her pazartesi günü saat 09.30-11.00 saatleri arasında görevli personel tarafından kitap okunuyor.

Hastanelerin beden ve ruh sağlığını iyileştirirken maneviyata, kültüre, eğitime de katkı sağlayabildikleri bir ortama dönüşmesi ile önemli bir açığın giderilmesini sağlayan, hasta ve hasta yakınlarına kısa bir zaman dahi olsa hastalıklarını unutturmak, kendilerini iyi hmelerini sağlamak, iyileşmek için moral ve motivasyon sağlamak için imzalanan bu protokolde emeği geçenlere teşekkür ediyor, hasta ve hasta yakınlarımızı her pazartesi günü saat 09.30-11.00 saatleri arasında kitapla buluşmaya davet ediyoruz” denildi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Her, pazartesi, günü, hastalar, için, kitap, okunuyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı