Haber Detayı
11 Şubat 2019 - Pazartesi 02:24
 
Hesarek’e ziyaretçi akını
Yılın 6 ayında karı eksilmeyen 2 bin 500 rakımlı Hesarek Dağı eteklerinde devlet yatırımı olarak inşa edilen Hesarek Kayak Merkezini, sezonun ilk 2 ayında 60 binden fazla ziyaretçi ağırladı.
GÜNDEM Haberi
Hesarek’e ziyaretçi akını

Yılın 6 ayında karı eksilmeyen 2 bin 500 rakımlı Hesarek Dağı eteklerinde devlet yatırımı olarak inşa edilen Hesarek Kayak Merkezi, en uzunu 1600 metre olan profesyonel, acemi ve çocuklar için 5 pist, teleski, telesiyej ve baby lift mekanik sistemleriyle rutin iş yaşamından sıkılan insanların hafta sonu keyifli bir gün geçirmeleri için fırsat sunuyor.

Kayak sporu tutkunu binlerce kişiye kışın tatil keyfi yaşatan tesis, il merkezine 34, Bingöl Havalimanı'na 40 ve Elazığ Havalimanı'na ise 110 kilometre mesafede yer alıyor.

Dikme köyünde yer alan tesislere ulaşım ayrıca köy minibüsleri ve özel araçlarla sağlanıyor.

Bingöl'de 4 yıl önce hizmete giren tesis, kentin turizmine önemli katkı sağlarken, her yıl düzenlenen kayak festivali, paraşüt gösterileri ve çeşitli etkinliklere de ev sahipliği yapıyor.

DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığınca turizmi geliştirme programı kapsamına alınan kayak merkezi için master planı hazırlanıyor. Çalışma kapsamında, Hesarek Kayak Merkezi'nde yaklaşık 1 milyon dönümlük alana 9'un üzerinde mekanik tesis ile yeni pistler, dağ evleri, yeni oteller ve çeşitli sosyal donatı alanlarının yapılması hedefleniyor.  

60 BİNDEN FAZLA ZİYARETÇİ AĞIRLADI

Geçen yıl artan ziyaretçi sayısıyla dikkat çeken ve doğunun gözde kayak merkezlerinden biri haline gelen Hesarek Kayak Merkezi, sezonun ilk iki ayında çevre iller başta olmak üzere ülke genelinden 60 binin üzerinde ziyaretçi ağırladı.

Özelikle hafta sonlarında yoğun ilgi gören hesarek kayak merkezinde, daha önceki yıllarda yaşanan park sorununun da ortadan kalkmasıyla daha fazla ilgi gördüğü görüldü.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hesarek’e, ziyaretçi, akını,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Hesarek’e ziyaretçi akını
Yorumlar
Haber Yazılımı