Haber Detayı
07 Şubat 2017 - Salı 00:01
 
Hesarek paraşütçülerin ve kayakçıların ilgi odağı oldu
Bingöl Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce Hesarek kayak merkezinde düzenlenen 30 yaş üstü veteranlar kayak yarışması büyük ilgi gördü.
SPOR Haberi
Hesarek paraşütçülerin ve kayakçıların ilgi odağı oldu

Bingöl Merkez Dikme köyü sınırları içerisinde bulunan Hesarek merkezine her geçen gün ilgi artıyor.

Sömestr tatilinin son günü değerlendirmek için binlerce kişi kayak merkezine giderken, Diyarbakır Atlas Havacılık Kulübü Derneğinden gelen bir grupta Hesarek kayak merkezinin zirvesinde paraşütle uçuş gerçekleştirdi.

Paraşütle birçok ilde uçuş gerçekleştirdiğini anlatan Atlas Havacılık Kulübü Derneği üyesi Ahmet Karadaşlık, Hesarek kayak merkezinin hem kayak, hem de uçuş keyfinin aynı anda yaşanabilecek bir yer olduğunu söyledi.

Karadaşlık, şunları söyledi:

“Hesarek kayak merkezi kayak dışında yamaç paraşütü içinde uygun bir yerdir. Hafta sonları ailemizle birlikte buraya geliyoruz. Hem kayak, hem de uçuş keyfini bir arada yaşayabileceğimiz bir yer. Daha önce de buraya geldim. Kış olmasına rağmen uçuşa elverişli bir rüzgarı var ve paraşüt uçuşu için rüzgar gayet iyi. Yazın da eğitim için buraya gelmeyi planlıyorum.”   

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü de Kayak merkezinin daha fazla ilgili görmesi amacıyla 30-40, 40-50 ve 50 yaş üstü veteranlar kayak yarışması düzenledi.

30 yarışmacının katıldığı ve izleyicilerin ilgi gösterdiği yarışma sonucunda dereceye giren Ahmet Çeçen, Ahmet Kanas, Aydın Gül, Fikri Çan, Hüseyin Çeçen, Ali Bulşu, Kadir Ayberk, Mehmet Ağır ve Mustafa Ertuğrul'a çeşitli ödüller verildi.

Kayak yarışmasına katılan Mustafa Ertuğrul, yarışma için heyecanlı olduğunu söyledi.

Ertuğrul, çok güzel bir yarışma olduğunu ve yarışmanın kazasız atlatıldığı için de çok mutlu olduğunu belirti.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Erdal Arıkan ise, kayak tesisinin 2’nci yılında olmasına rağmen her geçen gün ziyaretçi sayısının hızla ilerlediğini söyledi.

2017 yılında beklentilerin üzerinde bir katılım sağlandığını kaydeden Arıkan,

“30-40 ve 40-50 yaş aralığı ile 50 yaş üstü veteranlar için kayak yarışması düzenledik ve katılım da son derece yüksek oldu. Sömestr tatilinde de beklentilerin üzerinde bir katılım oldu. Özelikle hafta sonları Hesarek kayak merkezi hem Bingöl’de, hem de çevre illerden ciddi anlamda bir ilgi gördü. Tesisimizin önümüzdeki yıllarda daha da ilgi görmesini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hesarek, paraşütçülerin, ve, kayakçıların, ilgi, odağı, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı