Haber Detayı
21 Şubat 2021 - Pazar 16:29
 
HORATA’NIN TURİZM POTANSİYELİ ARTIRILACAK
Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli illerini kapsayan Fırat Kalkınma Ajansı desteğiyle Horata’nın turizm potansiyeli artırılacak.
EKONOMİ Haberi
HORATA’NIN TURİZM POTANSİYELİ ARTIRILACAK

Fırat Kalkınma Ajansı Turizm ve Sanayinin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında başarılı bulunan Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin “Horata’nın Tanıtımı ve Turizme Kazandırılması” Projesi düzenlenen törenle imzalandı.

Malatya Büyükşehir Belediyesi toplantı salonunda düzenlenen imza törenine, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Abdulvahap Yoğunlu, belediye proje birimi personeli ile FKA uzman personeli katılıdı.
Törende konuşan FKA Genel Sekreteri Dr. Abdulvahap Yoğunlu, Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından ajansa sunularak başarılı bulunan “Horata’nın Tanıtımı ve Turizme Kazandırılması” projesinin imza töreni için bir araya geldiklerini söyledi.
Projenin 15 aylık uygulama süreci olduğunu ifade eden Yoğunlu, “Projenin 2.028.500,00 TL olan toplam bütçesinin 1.521.375,00 TL si Fırat Kalkınma Ajansı tarafından hibe olarak karşılanacaktır” dedi.
Yoğunlu, proje kapsamında Malatya’nın doğa ve inanç turizmi açısından çok önemli potansiyeli bulunan Horata Rekreasyon Alanının alt ve üst yapısı iyileştirilerek ilin turizm potansiyelinin geliştirilmesinin amaçlandığının altını çizerek, şöyle konuştu: “Proje kapsamında; Horata Rekreasyon Alanında yeme-içme hizmeti için yeni bir mekânoluşturulması, peyzaj ve çevre düzenlemesi yapılması, mevcut sosyal donatıların ve Çoban DedeTürbesinin tadilatının yapılması, ziyaretçilere kaliteli hizmet sunulabilmesi için gerekli donatıların ve güvenlik sisteminin tesis edilmesi ve tanıtım ve reklam faaliyetlerinin yürütülmesi planlanmaktadır. Proje ile Malatya ilinin turizm altyapısının iyileştirilmesine ve ziyaretçi sayısı ile turizm gelirlerinin artırılmasına önemli katkı sağlanacaktır. Projenin ülkemize, bölgemize ve ilimize hayırlı olmasını diliyorum”
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise Fırat Kalkınma Ajansı ile birçok başarılı proje imza attıklarını söyledi.
Projenin Malatya turizmi açısından çok önemli olduğunun altını çizen Gürkan, şunları kaydetti:
“Bugün “Horata’nın Tanıtımı Ve Turizme Kazandırılması Projesi” başlığı altındaki projeyi hayata geçireceğiz. Arkadaşlarımız projeye gerekli ilgi ve alakayı göstererek projenin yapılması noktasında gerekli dokümantasyonlarını hazırlayıp, Fırat Kalkınma Ajansıyla ortak çalışmada kendi proje birimimiz tarafından Horata Vadisi ile ilgili güzel bir proje oluşturmuş. Bugün de bu projenin imza töreni için burada bulunmaktayız. Ben bu projeye emeği geçen tüm paydaşları gerek Fırat Kalkınma Ajansında gerek Büyükşehir Belediyemizdeki proje ekibini kutluyorum ve tebrik ediyorum. Bu projenin Horata’ya ve turizme hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Malatya’mıza hayırlı olsun.”
Konuşmaların ardından Gürkan ve Yoğunlu tarafından projenin imzaları atıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: HORATA’NIN, TURİZM, POTANSİYELİ, ARTIRILACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı