Haber Detayı
07 Mayıs 2021 - Cuma 15:57
 
HÜDA PAR’DAN DÜNYA KUDÜS GÜNÜ AÇIKLAMASI
HÜDA PAR Bingöl İl Başkanı Refik Alpaya, 1979 yılından beridir tüm Dünya Müslümanları tarafından Ramazan ayının son Cuma günü çeşitli etkinlik ve faaliyetlerle gerçekleştirilen "Dünya Kudüs Günü’’ için açıklamalarda bulundu.
SİYASET Haberi
HÜDA PAR’DAN DÜNYA KUDÜS GÜNÜ AÇIKLAMASI

Alpaya, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Bilindiği üzere Ramazan'ın son Cuması Dünya Kudüs Günü olarak kutlanıyor. Bu temsili günde tüm Dünya’ya Kudüs için her daim ayakta olduğumuzu ilan ediyoruz. Ancak bu sene ne yazık ki Türkiye Müslümanları olarak malum salgından dolayı meydanlarda olamıyoruz, esir Kudüs'ümüzün kurtuluşu için meydanları tekbirlerle inletip bu uğurda canımızdan dahi vazgeçtiğimizi, feda etmeye hazır olduğumuzu haykıramıyor ve bunun hüznünü kalbimizin ta derinliklerinde hissedebiliyoruz.

Ancak her şeye rağmen yüreklerimiz, ruhlarımız yine Kudüs sevdasıyla dolup taşmalı, bu Cuma gündem yine Kudüs olmalı, dünya Müslümanlarının ve halkımızın yüreği bu Cuma her zamanki gibi Kudüs için atmalıdır. Bizi biz yapan değerlerimiz ve kutsallarımız uğruna her şeyimizi feda edeceğimizi, meydanlarda olmasakta bunu tüm müstekbirlerin kalbinde yaşatmalıyız. Çünkü Kudüs, Müslümanlar için sadece bir toprak parçası değildir. Bizzat Yüce Allah'ın mübarek kıldığı bir beldedir. Peygamberlerden bir miras, Hazreti Ömer'den, Selahaddin-i Eyyubi'den bir emanettir.

Sadece bu kutsal ve mübarek beldemiz değil, Müslümanlar olarak tüm onurumuz zalim Siyonistlerin işgali altındadır ve bir asra yakındır işgal çetesi tarafından esirdir. Kudüs, Siyonistlerin elinde inlemekte ve Darus-Selam yurdu, adeta dar-ı zulüm ve dar-ı katliam yeri haline gelmiştir. Unutmayalım ki Kudüs ve Mescid-i Aksa, Müslümanların gelip kendisini huzura kavuşturacağı günü özlemle beklemektedir. 

Bu vesileyle; yekvücut olmuş bir Ümmet, vahdetle İslam’a sarılan Müslümanlar ve yüreklerimizdeki özgür Kudüs sevdasına kavuşmak ümidiyle tüm İslam Ümmetinin Dünya Kudüs Günü mübarek olsun!”

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: HÜDA, PAR’DAN, DÜNYA, KUDÜS, GÜNÜ, AÇIKLAMASI,
Yorumlar
Haber Yazılımı