Haber Detayı
26 Ocak 2021 - Salı 18:28
 
İHALEYE ÇIKARILDI
Yıllardır gündemde olan Kiğı-Bilice grup yolu ihaleye çıkarıldı.
GÜNDEM Haberi
 İHALEYE ÇIKARILDI

Kiğı İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından Dallıca-Ağaçöven-Açıkgüney-Sabırtaşı-Demirdöş ve Bilice grup köy yolu altyapı, bakım-onarım ve BSK kaplama yapım işi ihalesi yapılacak. Yolun ihalesi, 2 Şubat 2021 tarihinde saat 14.30’da Kiğı Halk Eğitim Toplantı Salonunda yapılacak.

AYDEMİR SORU ÖNERGESİ VERMİŞTİ

HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, Kiğı-Bilice yolu ile ilgili meclise soru önergesi vererek, yol sorununu dile getirmişti.

2020 Ekim ayında meclise soru önergesi vererek Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından cevaplandırılmasını isteyen Aydemir, Kiğı-Bilici yolu için 2017 yılında verilen sözlerin yerine getirilmediğini belirterek, bahsi geçen yolun yapılması ile ilgili bir çalışma olup olmadığını sormuştu.

Önergeye cevap veren Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kiğı-Bilice grup köy yolu, Adaklı-Karbaşan, Adaklı-Karer-Bingöl yollarının Karayolları Genel Müdürlüğü yol ağında bulunmadığını belirtti.

25 MİLYON TL’YE MAL OLACAK

Konunun gündeme getirilmesinin ardından yol ile ilgili sosyal medya hesabı üzerinden bilgi paylaşan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Enes Üçgül, “Kiğı-Bilice grup yolu (36 km) sıcak asfalt olacak şekilde 25 milyon TL ödenekle programa alınmıştır” ifadelerine yer vermişti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , İHALEYE, ÇIKARILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı