Haber Detayı
19 Ekim 2019 - Cumartesi 00:04 Bu haber 636 kez okundu
 
İl Genel Meclisinden “Barış Pınarı”na destek
Bingöl’de bir araya gelen siyasi partilerin İl Genel Meclis üyeleri, Barış Pınarı Harekatı'na destek açıklamasında bulundu.
GÜNDEM Haberi
İl Genel Meclisinden “Barış Pınarı”na destek

İl Özel İdaresi Meclis toplantı salonunda bir araya gelen AK Parti, CHP ve MHP’li İl Genel Meclis üyeleri adına basın açıklaması yapan İl Genel Meclis Başkanı Hasan Basatemur, ülkemizin yıllarca terörle mücadele ettiğini belirti.

Suriye sınırında sürekli vatandaşlarımıza karşı açılan taciz ateşi, atılan havan toplarından dolayı vatandaşlarımızın şehit olduğunu söyleyen Basatemur, Türkiye Cumhuriyetinin hiçbir ülkenin toprağında gözü olmadığı gibi, Suriye’nin de toprak bütünlüğünü koruduğunu vurguladı.

Basatemur, şöyle dedi:

“Şanlı ordumuz sınır ötesinde, Barış Pınarı Harekatı adı verilen Harekatı başlatmıştır. Türkiye Cumhuriyeti hiçbir Ülkenin toprağında gözü olmadığı gibi Suriye’nin toprak bütünlüğünü  korumaktadır. Bu bağlamda;  Suriye sınırında başlayan Barış Pınarı Harekatı’nın askerlerimizi kayıp vermeden, başarıyla sona ermesini diliyoruz. Bu harekat Suriye’nin terörden arındırılmasıdır. Amacımız, bölgemizdeki akan kanı durdurmak, barışı sağlamaktır. Allah ordumuzun yardımcısı olsun. İl Genel  Meclis üyeleri olarak tüm  kamuoyuna çağrıda bulunuyor, her türlü terör örgütlerini ve destekçilerini amasız, fakatsız lanetliyoruz. Sefer bizim Takdir Allahtan”

Kaynak: Editör:
Etiketler: İl, Genel, Meclisinden, “Barış, Pınarı”na, destek,
Yorumlar
Haber Yazılımı