Haber Detayı
16 Eylül 2021 - Perşembe 09:30
 
İlçe yolları neden bitirilmiyor?
Hüda Par Genel Başkan Yardımcısı Hamdullah Tasalı, 2012 yılında ihalesi ve ödeneği çıkarılan ilçe yollarının neden bitirilmediğini sordu.
GÜNDEM Haberi
İlçe yolları neden bitirilmiyor?

Kuzey ilçeleri olarak tabir edilen Adaklı, Kiğı, Yayladere ve Yedisu ilçelerinde yol sorunu yaşanıyor. Hüda Par Genel Başkan Yardımcısı Hamdullah Tasalı, 2012 yılından beridir gündemde olan yolların hala bitirilmediğini belirterek, ilçe yollarında harcanan paralarla ilgili verileri paylaştı.

Yollarla ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Tasalı, “Bugün ziyaret ettiğimiz, Bingöl Kuzey ilçelerinin ulaşım/yol çilesi devam ediyor. Bingöl-Adaklı, Adaklı-Kiğı, Kiğı-Yedisu’da 2012 yılında ihalesi ve ödeneği çıkarılan yollar neden bitirilmiyor?” diye sordu.

Yol ihalesinin davet usulüyle Özaltın-Cengiz ortak girişimine verildiğini belirten Tasalı, 46 kilometrelik Kiğı-Yedisu yolunun 5 Ekim 2012 tarihinde ihale edildiğini ve 8 Nisan 2021 tarihi itibariyle 670 milyon TL ödendiğini söyledi.

670 milyon lira harcanan yolun güzergahının heyelan nedeniyle iptal edildiğini belirten Tasalı, “Yeni güzergah davet usulü ile aynı firmaya 745,3 milyon TL’ye 30 Mart 2021 tarihinde ihale edildi. Yol için hala bir çalışma yok. Evet yol bitmez ise, siz bitersiniz bizden söylemesi” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İlçe, yolları, neden, bitirilmiyor?,
Yorumlar
Haber Yazılımı