Haber Detayı
25 Mart 2020 - Çarşamba 00:25 Bu haber 810 kez okundu
 
İlçelerde koronavirüs tedbirleri
Koronavirüsün hızla yayılmasının ardından ilçelerde de önlemler alınmaya başlandı.
GÜNDEM Haberi
İlçelerde koronavirüs tedbirleri

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkıp küresel bir salgın haline gelen yeni tip Korona Virüs (COVİD-19) ile ilgili Yedisu’da toplantı düzenlendi. Kaymakam Oğuzhan Ocak başkanlığında düzenlenen toplantıda, ilçe genelinde alınacak tedbir ve önlemler görüşüldü.

Alınan tedbirlerin titizlikle uygulanmasının son derece önemli olduğunu ifade eden Kaymakam Oğuzhan Ocak, 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkmasının yasak olduğunu hatırlatarak, “Genelge kapsamına giren vatandaşlarımız 112 ve 156 numaraları üzerinden ihtiyaçlarını bildirebilecekler. Evlerinden çıkamayan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanması ve herhangi bir mağduriyet yaşanmaması için ihtiyaç oranında kolluk birimleri ve kamu görevlisi/ekip ve araç görevlendirilmiştir. Yasak kapsamındaki vatandaşlarımızdan ricamız, lütfen evlerinizden dışarı çıkmayın. Kurallara ne kadar sıkı uyarsak bu sıkıntılı günleri o kadar az hasarla atlatacağız inşallah. Resmi makamlar dışındaki bilgi paylaşımlarına itibar etmeyelim, kamuoyunda panik yaratacak davranış ve paylaşımlardan uzak duralım. Vatandaşlarımız ilgili kurumların öneri ve uyarılarını dikkate almaları hususunda gerekli hassasiyeti göstermeli ve uzmanların işaret ettiği 14 gün kuralına dikkat etmeliler” dedi.

İlçe TSM Sorumlu Hekimi Recep Atabey, virüsten korunma yolları, Sağlık Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan kurallar, Koronavirüs ile ilgili alınan tedbirler ve önlemlerle ilgili bilgi verdi.

KİĞI’DA VEFA SOSYAL DESTEK GRUBU OLUŞTURULDU

Kiğı İlçesinde de yaşlılara destek için Vefa Sosyal Destek Grubu oluşturulduğu bildirildi.

Kiğı Kaymakamlığından yapılan açıklamada, “İhtiyaç olması halinde özellikle tek başına yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın mağdur olmaması; temel ihtiyaçlarını karşılamak için kaymakamlığımız başkanlığında 65 yaş üstü Vefa Sosyal Destek Grubu oluşturulmuştur.

İkametlerinden ayrılmalarına kısıtlama / yasaklama getirilen vatandaşlarımız 112, 155, 156, ve 311 20 01, 311 21 39 numaraları üzerinden ihtiyaçlarını bildirebileceklerdir. Bu çağrıların cevaplandırılması ve gerekli hizmetlerin üretilmesi için ihtiyaç duyulacak sayıda başta kolluk birimleri olmak üzere yeteri kadar kamu görevlisi / ekip ve araç görevlendirilmiştir” denildi.

YAYLADERE’DE TOPLANTI

Yayladere İlçesinde de Kaymakam Orhan Altun başkanlığında düzenlenen toplantıda, koronavirüse karşı alınan önlemler görüşüldü.

İlçede kurulan Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından 65 yaş ve üstü vatandaşların taleplerinin anında yerine getirilmesi için çalışma yürütüleceği belirtildi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İlçelerde, koronavirüs, tedbirleri,
Yorumlar
Haber Yazılımı