Haber Detayı
16 Kasım 2019 - Cumartesi 00:30 Bu haber 1237 kez okundu
 
İlk ara tatil başladı
Bingöl’de okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki 58 bin 245 öğrenci için ilk ara tatiline dün başladı.
GÜNDEM Haberi
İlk ara tatil başladı

Milli Eğitim Bakanlığınca bu yıl ilk defa uygulamaya konulan ara tatiller, başladı. Türkiye genelinde dün yapılan son derslerin ardından başlayan ilk ara tatilde, öğrenciler, bir hafta boyunca tatil yaparak dinlenecek.

İlk ara tatilin yapıldığı Bingöl’de de 361 okuldaki 58 bin 245 öğrenci, dün yapılan son dersle birlikte bir haftalık tatile girdi.

Özelikle ilkokul ve ortaokullarda eğitim gören öğrenciler, 2019-2020 eğitim öğretim yılının ilk ara tatilini sevinçle karşıladı.

ÖĞRENCİLER MEB`İN ETKİNLİKLERİYLE TATİLİNİ VERİMLİ GEÇİRECEK

Öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) hazırladığı "18-22 Kasım 2019 Ara Tatil Etkinlik Programı" kapsamında 81 ilde düzenlenecek etkinliklere katılarak tatilini verimli geçirebilecek.

Bu programda, "gezi", "sağlık, doğa ve çevre", "bilgi ve teknoloji", "iletişim", "okuryazarlık", "sanatsal faaliyetler", "sportif faaliyetler", "araştırma ve gözlem", "oyun oynama ve bulmaca çözme", "sosyal sorumluluk", "günlük yaşam becerileri", "el sanatları", "bilim", "yardımlaşma", "kariyer planlama" ve "aile günü" olmak üzere 16 ana başlık yer alıyor.

Öğrenci ve velilerin yapılacak etkinliklerin bilgisine ulaşabilmeleri amacıyla "aratatil.meb.gov.tr" sitesi de hazırlandı. Veliler sitede, yaşadıkları ilde 5 gün boyunca yapılacak ara tatil etkinliklerini görebilecek.

Öğretmenler de MEB`in hazırladığı sanatsal, sportif, sosyal ve kültürel aktivitelerin yer aldığı mesleki çalışma programındaki faaliyetlere katılabilecek.

25 KASIM’DA YENİDEN DERSBAŞI YAPILACAK

"Yeni Eğitim Öğretim Çalışma Takvimi Modeli"ne göre 18-22 Kasım`da yapılacak ilk ara tatilin ardından ilk dönemin ikinci yarısı 25 Kasım`da başlayacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İlk, ara, tatil, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı