Haber Detayı
06 Aralık 2020 - Pazar 17:01
 
İmha edildi
Bingöl İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca Merkez, Genç ve Yedisu İlçeleri kırsalında bölücü terör örgütüne ait mühimmat ve malzeme ele geçirildiği bildirildi.
GÜNDEM Haberi
İmha edildi

Bingöl Valiliğinden yapılan açıklamada, “Bingöl İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca yürütülen istihbari çalışmalar neticesinde 03 Aralık 2020 tarihinde Bingöl İli Merkez, Genç ve Yedisu İlçeleri kırsalında icra edilen operasyonlar neticesinde yapılan arazi aramasında Genç ve Yedisu İlçelerinde meşelik, sık ormanlık alan içerisinde çalılık alana gizlenmiş vaziyette tespit edilen 2  ayrı sığınak içerisinde ve Merkez İlçede toprağa gömülü vaziyette mühimmat,  bol miktarda gıda, muhtelif yaşam ve tıbbi malzeme ele geçirilmiştir. Operasyonlar bölgesinde bölücü terör örgütü mensuplarınca kullanılan sığınaklar ve malzemeler imha edilerek kullanılamaz hale getirilmiştir” denildi.

Operasyonlarda; 10 adet 25 kg’lık mutfak tüpü, 5 adet küçük tüp, 1 adet 9 mm’lik tabanca şarjörü, 13 adet kaleşnikof fişeği, 2 adet 9 mm’lik tabanca mermisi, 1 adet akü, 1 adet dürbün, 1 adet el radyosu, 300 metre kablo ve elektrik malzemeleri, 163 adet pil, 3 adet 500 ml’lik silah temizleme yağı, muhtelif örgütsel doküman, bol miktarda gıda, muhtelif yaşam ve tıbbi malzeme ele geçirildiği belirtildi.

ADAKLI’DA DA MALZEME ELE GEÇİRİLDİ

Kiğı Jandarma Komando Alay Komutanlığı ve Bingöl İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca Adaklı İlçesi kırsalında düzenlenen operasyonda da malzeme ele geçirildiği belirtildi.

Operasyonda, 2 odalı sığınak içerisinde; 1 adet gece görüş silah dürbünü, 1 adet mini regülatör, 2 adet büyük mutfak tüpü, 15 metre kablo, 163 adet pil, muhtelif gıda ve yaşam malzemesi ele geçirildiği belirtildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İmha, edildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı