Haber Detayı
03 Ağustos 2021 - Salı 18:12
 
“İNSANLARIN ÇAYA DEĞİL EVE İHTİYACI VAR”
İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, ülke genelinde meydana gelen orman yangınlarıyla ilgili değerlendirmede bulundu.
SİYASET Haberi
“İNSANLARIN ÇAYA DEĞİL EVE İHTİYACI VAR”

Felaketin yaşandığı bölgelerde çalışanların ve halkın imkansızlıklar içerisinde mücadele ettiğini ifade eden Kızılboğa, “Yangınlar yüreğimizi dağladı. Ülkemizin akciğerleri yanıyor. Alevler insanlarımızı, evleri, hayvanları yok ediyor. Yangında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Bölgede çalışmalarını aralıksız sürdüren ekiplerimize güç kuvvet diliyorum” dedi.
Siyasilerin bölgeye yaptığı ziyaretlere de değinen Kızılboğa, “Yangınların kontrol altına alınamıyor olmasında payı olanlar ise pişkin pişkin bölge halkını ziyaret ediyor. Tabii ki bölgedeki vatandaşlarımızı ziyaret edelim ve acılarını paylaşalım. Ama lütfen böylesi günlerde siyasi hesaplarla insanların acılarını kullanarak siyaset yapmayalım” şeklinde konuştu.
Kızılboğa, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın orman yangınlarıyla boğuşan Marmaris'te kürsüden çay dağıtmasına da tepki göstererek, “Türkiye Cumhuriyetinin Cumhurbaşkanı, felaketi yaşayan bir bölgeye gidiyor, siyasi şov yapıyor. Yangına müdahalede yaşanan aksaklıkları görmezden geliyor. Daha acı olanı ise Cumhurbaşkanı Erdoğan, Marmaris’te sözde başarılarını anlattıktan sonra vatandaşlara kürsüden çay fırlatıyor. Oradaki insanların çaya değil eve ihtiyacı var, yanan ahırlarında telef olan hayvanlara ihtiyacı var. En önemlisi Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener gibi acılarını çıkarsız menfaatsiz paylaşacak, onları bağrına basacak liderlere ihtiyacı var. Şimdi soruyorum; Ormanlarımız yanarken, insanlarımız ölürken, İnsanlarımız can ve mal derdindeyken Cumhurbaşkanı halka çay dağıtır mı?” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: “İNSANLARIN, ÇAYA, DEĞİL, EVE, İHTİYACI, VAR”,
Yorumlar
Haber Yazılımı