Haber Detayı
13 Şubat 2020 - Perşembe 00:19 Bu haber 1069 kez okundu
 
“İnternet, bilinçsiz kullanıldığında suç aleti haline gelebiliyor”
Sosyolog Handan Çiftçi, bilinçli kullanıldığında eşsiz bir bilgi kaynağı olan internetin, bilinçsiz ve kötü amaçlarla kullanılması durumunda bir suç aleti ya da fiziksel, psikolojik, sosyolojik bir sorun haline gelebileceğini ifade etti.
GÜNDEM Haberi
“İnternet, bilinçsiz kullanıldığında suç aleti haline gelebiliyor”

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından, Halk Eğitim Merkezi ve Huzur Derneği’nde ‘Bilinçli Ve Güvenli İnternet Kullanımı’ konulu seminer verildi.

Sosyolog Handan Çiftçi  tarafından verilen seminerlerde, “Teknoloji bağımlılığı nedir? Belirtileri neler olabilir? Sebepler neler olabilir? Kimler risk altında? Adım adım teknoloji bağımlılığı nasıl ilerler? Teknolojiyi kullanma biçimleri? Teknolojik bağımlılıklar? Teknoloji kullanımını nasıl zararlı hale getiriyoruz? Kendimi nasıl koruyabilirim? Bağımlılık riskinden korunmak için neler yapabilirim?” konularında bilgiler verildi.

Sosyolog Handan Çiftçi, “Değişen dünyada hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olan tabiri caizse ailemizin yeni üyesi sayabileceğimiz internet; amacına uygun ve bilinçli kullanıldığında eşsiz bir bilgi kaynağı, hayatımızı kolaylaştırabilecek mükemmel bir teknolojik araç olabileceği gibi bilinçsiz ve kötü amaçlarla kullanıldığında bir suç aleti ya da fiziksel, psikolojik, sosyolojik bir sorun haline gelebiliyor” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “İnternet,, bilinçsiz, kullanıldığında, suç, aleti, haline, gelebiliyor”,
Yorumlar
Haber Yazılımı