Haber Detayı
29 Temmuz 2020 - Çarşamba 09:28 Bu haber 985 kez okundu
 
“İntiharların nedeni ekonomi ve işsizlik”
Bingöl’de artan intihar vakaları üzerine açıklama yapan Gelecek Partisi, intihar vakalarının başlıca nedenlerinin ekonomi, işsizlik ve uyuşturucu kullanımı olduğunu bildirdi.
GÜNDEM Haberi
“İntiharların nedeni ekonomi ve işsizlik”

Gelecek Partisi Bingöl İl Başkanlığından yapılan açıklamada, “Her gün yeni bir intihar haberiyle güne başlarken Bingöl’de yetkililer neden sessiz” diye soruldu.

Son 5 yıldır Bingöl’de hızla artan intihar vakalarının sosyal mecralarda sürekli gündem olmasına rağmen, kurum ve kuruluşlar tarafından intihar vakalarının nedenleri, engellenmesi ve sonuçları ile ilgili bir çalışmanın yapılmadığı belirtilen açıklamada, “intihar vakalarının altında biyolojik, psikolojik ve sosyolojik nedenler yatmakla birlikte kişilerin çözümsüz olduğuna inandığı, sıkıntılarının altından kalkamayarak intihar eylemiyle özkıyımda bulunması birilerini ne zaman rahatsız etmeye başlayacak?

Partimizin yapmış olduğu araştırmalarda, gençlerle yapılan birebir görüşmeler sonucunda intihar vakalarının temelinde yatan en önemli ve başlıca nedenler; ekonomik sorunlar, işsizlik ve uyuşturucu kullanımı yatmaktadır. Erken yaşta evlilikler, ileri yaş dönemlerinde ise değersizlik hissi ve yalnızlık gibi nedenler, önemli nedenler olarak sıralanmıştır.

Ekonomik sorunlar ve işsizlik ile ilgili yetersiz politikalar, uyuşturucu kullanımı ve satışında caydırıcı önlemler alınmaması nedeniyle önümüzdeki yıllarda vakalar artmaya devam edecektir. Gençler, her gün avazı çıktığı kadar bağırırken, kurum ve kuruluşlar kör, sağır ve dilsiz. Vakaların genç nüfusun da üstünde seyretmeye başlayıp ileri yaş gruplarında da cereyan etmesi, basın açıklaması yapmamızı elzem kılmıştır. Gelecek Partisi olarak yapılacak her türlü çalışmayı destekleyeceğimizi, üzerimize düşen her türlü vazifeye hazır olacağımızı ve hiçbir sorumluluktan kaçmayacağımızın bilinmesini isteriz.” denildi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “İntiharların, nedeni, ekonomi, ve, işsizlik”,
Yorumlar
Haber Yazılımı