Haber Detayı
16 Nisan 2019 - Salı 00:41
 
“İşçi alımlarının takipçisi olacağız”
Ülkü Ocakları Bingöl İl Başkanı Mesut Boğatemur, TYP kapsamında 300 kişinin alınacağı kura çekimlerinin takipçisi olacaklarını söyledi.
GÜNDEM Haberi
“İşçi alımlarının takipçisi olacağız”

Ülkü Ocakları Bingöl İl Başkanı Mesut Boğatemur, yaptığı yazılı açıklamada, “Bingöl Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) tarafından, Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında, 300 kişinin çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarda istihdam edileceği açıklanmıştır. İşsizliğin yüksek olduğu illerden olan Bingöl’de yeterli olmamakla beraber ihtiyaç sahibi 300 kişinin istihdam edilmesi bizleri memnun etmiştir” diyerek, yeni yapılacak alımların takipçisi olacaklarını söyledi.

Boğatemur, “Bundan önceki İŞ KUR alımlarında şaibe olduğu, belirli kişilerin alındığı, aynı aileden birkaç kişinin alındığı gibi dedikoduların halk arasında sürekli dile getirildiği bilinmektedir. Kura ile alım yapıldığı söylenmesine rağmen kuranın hep belirli kişilere çıkmış olması halk arasında inandırıcılığını yitirmiştir. Ailede birden fazla çalışanı olduğu halde İŞKUR kurasının aynı ailenin başka bir ferdine çıkması nasıl açıklanabilir. 

Bingöl Ülkü Ocakları olarak, Kuraların çekileceği  her kuruma arkadaşlarımızı gönderip işin takipçisi olacağız. İlan şartlarında belirtilen “Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfında Dosyaları olanların öncelikli olacağı” şartlarına uyulup uyulmadığını bizzat takip edeceğiz. Tespit ettiğimiz en ufak kayırma ve torpili, şüpheyi, bütün kamuoyu ile paylaşacağımızın bilinmesini istiyorum” dedi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “İşçi, alımlarının, takipçisi, olacağız”,
Yorumlar
Haber Yazılımı