Haber Detayı
09 Mart 2018 - Cuma 23:55
 
İşitme engelli öğrenciler, model uçak eğitimi aldı
Bingöl Üniversitesi Havacılık ve Dağcılık Kulübünce Bingöl İşitme Engelliler okulunda eğitim gören öğrencilere model uçak eğitimi verildi.
GÜNDEM Haberi
İşitme engelli öğrenciler, model uçak eğitimi aldı

Bingöl Valisi Ali Mantı, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak ve İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin ile birlikte, Bingöl Üniversitesi Havacılık ve Dağcılık Kulübünce, Karşıyaka Mahallesinde bulunan işitme Engelliler okulundaki öğrencilere yönelik bir hafta süreyle açılan model uçak kursunu ziyaret etti.

Burada öğrencilerin yaptığı model uçakları inceleyen vali Mantı, öğrencileri tebrik etti.

İşitme engelli öğrenciler tarafından yapılan model uçakların üzerine yazılan, “Zeytin Dalı Operasyonundaki Askerlerimize Selam” yazısı dikkat çekti.

Model uçak kursuna ilişkin açıklama yapan Bingöl Üniversitesi Rektörü Çapak, Bingöl üniversitesinin bir çok kulübünün bulunduğunu ve bunlardan bir tanesinin de havacılık ve dağcılık kulübü olduğunu söyledi.

Öğrencilerin hem el becerilerini geliştirmek, hem de havacılık konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla eğitimlerin verildiğini belirten Çapak, şöyle dedi:

“Bu öğrencilerimizle ilgili bir takım çalışmalar yürütüldü. Üniversitemiz Havacılık ve Dağcılık Kulübü üyesi hocamız Mustafa bey, öğrencilerin hem el becerilerini geliştirme hem de havacılık konusunda farkındalık oluşturmak için eğitimler verdi. Bir haftalık eğitim verildi, bu süreç içerisinde öğrencilerimiz hem el becerilerini geliştirme imkanını buldular, hem de havacılıkla ilgili bilgi edinmiş oldular”

Üniversitenin sadece liseden mezun olmuş üniversite öğrencilerine hizmet etmek durumunda olmadığını, bütün eğitim öğretim süreci içerisinde var olması gereken bir kurum olduğunu işaret eden Çapak,

“Bundan sonraki süreçlerde de ihtiyaç duyulduğunda üniversitemiz hem havacılıkla ilgili, hem de diğer alanlarla ilgili milli eğitime bağlı okullarda ve diğer alanlarda katkı sağlamaya devam edecek. Bu tür eğitimlerin öğrencilerimizin kendilerini geliştirme için son derece faydalı olduğunu düşünüyoruz. Üniversite sadece liseden mezun olmuş üniversite öğrencilerine hizmet etmek durumunda değil, bu noktada bütün eğitim öğretim süreci içerisinde var olması gereken bir kurum” ifadelerini kullandı.

Ziyaret, öğrencilere çeşitli hediyelerin verilmesiyle sona erdi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İşitme, engelli, öğrenciler,, model, uçak, eğitimi, aldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı