Haber Detayı
14 Ocak 2022 - Cuma 18:04
 
KIRSAL ALANDA YAŞAMAYI TAAHHÜT EDENE 100 BİN TL DESTEK
Tarım ve Orman Bakanlığının ‘Kırsal Kalkınmada Uzman Eller Projesi’ kapsamında kırsal alanda yaşayan veya yaşamayı taahhüt edenlere 100 bin TL’ye kadar hibe desteği verileceği bildirildi.
EKONOMİ Haberi
KIRSAL ALANDA YAŞAMAYI TAAHHÜT EDENE 100 BİN TL DESTEK

Kırsal Kalkınmada Uzman Eller Projesine 14 Ocak 2022 itibariyle başvuruların başladığı belirtildi.

Bingöl Tarım ve Orman Müdürlüğünden yapılan duyuruda, proje kapsamında 2022-2024 yılları arasında; her yıl 2000 projenin destekleneceği ve yıllık 200 milyon TL hibe verileceği kaydedildi.

Duyuruda, “Kırsal alanda yaşayan/yaşamayı taahhüt eden; meslek yüksekokulları dâhil üniversitelerin tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri eğitimi veren bölümlerinden mezun kişilere;  tüm illerde kırsal alanda uygulayacağı;  tarım,  hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri sektörlerinde, eğitimli işgücü ile tarımsal üretimin miktarını, kalitesini ve verimliliğini arttırmak, kırsal alandaki tarımsal üretim yapan işletmelere örnek ve önderlik oluşturacak sürdürülebilir yatırımlara 100 bin TL'ye kadar hibe desteği verilecektir.          

Proje başvuruları 14 Ocak - 28 Şubat 2022 tarihleri arasında https://uzmaneller.tarimorman.gov.tr adresi üzerinden e-devlet şifresi ile yapılacaktır.

Başvurular değerlendirilirken kadın ve genç başvuru sahiplerine pozitif ayrımcılık yapılarak puan avantajı sağlanacak. Eğitim durumu yüksek olan, kırsal alanda yaşamayı taahhüt eden, projelerine kendi öz sermayelerini katan ve mesleği ile aynı alanda proje uygulayan başvuru sahiplerine daha fazla puan verilerek öncelik tanınacaktır.

Yapılacak değerlendirme sonucunda uygun bulunan projelere 100 bin liraya kadar hibe desteği sağlanacaktır” denildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KIRSAL, ALANDA, YAŞAMAYI, TAAHHÜT, EDENE, 100, BİN, TL, DESTEK,
Yorumlar
Haber Yazılımı