Haber Detayı
29 Eylül 2020 - Salı 19:55
 
Kaçak su kullananlara 197 bin TL ceza
Bingöl Belediyesi BİSKİ Müdürlüğü ekipleri, kaçak su kullandıkları tespit edilen 185 kişiye, 197 bin TL idari para cezası kesti, 292 kayıt dışı sayacı da kayıt altına aldı.
GÜNDEM Haberi
Kaçak su kullananlara 197 bin TL ceza

Bingöl Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü (BİSKİ) kaçak önleme ekipleri, usulsüz su kullanımına yönelik kapsamlı bir mücadele yürütüyor.

Kaçak su ile mücadele etkin görev üstlenen ekipler, mahalle mahalle gezerek hane ve bahçelerde denetim gerçekleştirip sayaçsız bağlantıları tespit ediyor. Haziran, Temmuz ve Ağustos döneminde il genelinde denetimlerini gerçekleştiren ekipler, 185 usulsüz kullanım tespit etti. Kaçak bağlantıları tutanak altına alan ekipler, toplam 197 bin TL idari para cezası uyguladı.

İçme suyunda kayıp kaçakları sıkı denetim altına alan kaçak önleme ekipleri, çalışma kapsamında 292 kayıt dışı abone tespit etti. Toplamda 14 bin ton endeksi tutanak altına alan ekipler, 19 bin 939 TL tahakkuk düzenledi.

Bingöl Belediyesi Basın ve Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü, kaçak su kullanımına yönelik denetimlerin sıkı bir şekilde devam edeceği belirtildi.

Kaçak su kullanımı ciddi bir suç teşkil ettiği vurgulanan açıklamada, “Ekiplerimiz gelen ihbarlar başta olmak üzere, rutin denetimler ve kontrollerle kaçak su kullanan aboneleri tespit ederek gerekli işlemleri yapıyor. Kaçak su kullananların aslında ücretini zamanında ödeyen duyarlı abonelerin hakkını da gasp ettiği bir gerçektir. BİSKİ ekiplerimiz kaçak su ile mücadelesi tüm mahallelerde kapsamlı bir şekilde devam edecektir. Tüm vatandaşlarımızdan kayıp kaçaklara sessiz kalmamalarını bekliyoruz” denildi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kaçak, su, kullananlara, 197, bin, TL, ceza,
Yorumlar
Haber Yazılımı