Haber Detayı
03 Aralık 2021 - Cuma 17:29
 
“KADIN ÜRETİYOR BİNGÖL KAZANIYOR” PROJESİNİN İMZALARI ATILDI
Bingöl Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve Fırat Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen “Kadın Üretiyor Bingöl Kazanıyor” projesinin imzaları atıldı.
EKONOMİ Haberi
“KADIN ÜRETİYOR BİNGÖL KAZANIYOR” PROJESİNİN İMZALARI ATILDI

“Kadın Üretiyor Bingöl Kazanıyor” SOGEP projesi, Vali Yardımcıları Fatih Kaya, Abdullah Özübek, Bingöl Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Aydın Polat, Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu ve SYDV Müdürü Seyhan Savaş Yaraşır’ın katılımlarıyla imzalandı.

Proje ile ilgili Bingöl Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “müdürlük olarak hazırladığımız “Kadın Üretiyor Bingöl Kazanıyor” projemiz ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına bağlı Aile Destek Merkezilerinde hizmet alan toplamda 600 kadına yönelik istihdamı arttırmak ve kadınların ekonomik güçlenmesini sağlayarak sosyal ve ekonomik risklerden korumak amaçlanmaktadır. Bu proje ile Bingöl İl Merkezi ve ilçelerinde faaliyet yürüten (Merkez ADEM-1, Merkez ADEM-2, Genç ADEM, Solhan ADEM, Karlıova ADEM) toplam 5 adet Aile Destek Merkezinde atölyeler oluşturularak kadınlara yönelik epoksi reçine, keçe tablo, stilistlik/modelistlik, bakır işlemeciliği, deri ayakkabı ve çantacılık kurslarının açılması hedeflenmektedir. Bu kurslar neticesinde üretilen ürünlerin pazar ihtiyacının karşılanması amacıyla e-ticaret sitesi kurulması hedeflenmektedir. Tüm bunlarla birlikte proje faydalanıcılarına yönelik girişimcilik ve pazarlama teknikleri konusunda seminerler düzenlenecektir.

Bingöl Aile ve Sosyal Hizmetleri olarak hazırladığımız projemiz kapsamında zaten mevcut durumda faaliyet gösteren Aile Destek Merkezlerinin kapasitelerinin arttırılması, bu merkezleri üretim merkezleri olarak dönüştürülmesi, kurslardan faydalanan kadınlarımızın ekonomik hayata etkin katılımlarının arttırılması amaçlanmaktadır. Bu kapsamda kurulacak e-ticaret sitesi ile üretilen ürünlerin yerelden ulusal düzeye taşınması ve pazar gücünün arttırılması hedeflenmektedir. Bu kurs faaliyetlerinin yanında girişimcilik, pazarlama teknikleri alanında düzenlenecek eğitimlerle kadınlarımızın özgüvenlerinin arttırılması, kadınlarımızın güçlendirilmesi ticaret hayatının yanında aile yaşantısına ve olası risklerin önlenmesine olumlu katkı sunacağı öngörülmektedir.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: “KADIN, ÜRETİYOR, BİNGÖL, KAZANIYOR”, PROJESİNİN, İMZALARI, ATILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı