Haber Detayı
10 Ekim 2018 - Çarşamba 23:57
 
‘Kadına yönelik şiddetle mücadele’ semineri
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünde ‘Kadına yönelik şiddetle mücadele’ semineri verildi.
GÜNDEM Haberi
‘Kadına yönelik şiddetle mücadele’ semineri

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı koordinasyonunda yürütülen “Kadına yönelik şiddet ve ev içi şiddet konularında toplumsal farkındalık, duyarlılık, bilinç kazandırmak ve zihniyet dönüşümü sağlamak” hedefi kapsamında “kadına yönelik şiddet konusunda hizmet sunan tüm kurum kuruluş temsilcilerine ve kamuoyuna yönelik olarak her ay farklı kurumlarda eğitim seminerleri düzenleniyor.

Bu kapsamda, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü personeli Psikolog Pınar Bozkurt tarafından Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile Tapu ve Kadastro Müdürlüğü personeline ‘Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele’ semineri verildi.

Bozkurt, seminerde, toplumsal cinsiyet rolleri, kalıp yargılar ve ayrımcılık, kadın erkek eşitliğinin nasıl eşitsizliğe dönüştüğü ve bu eşitsizliğin önemli bir sonucu olan kadına yönelik şiddet, dünyada ve ülkemizde kadına yönelik şiddetin yaygınlığı, kadına yönelik şiddetin kadınlar ve çocuklar üzerindeki etkileri, ulusal ve uluslararası mevzuat, kadına yönelik şiddet konusunda hizmet veren kurum kuruluşlar konusunda bilgi verdi.

Kadına yönelik şiddetin toplumsal bir sorun olduğunu belirten Bozkurt, kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda bütün kamu ve kuruluşların bütüncül bir yaklaşımla ve koordineli bir şekilde çalışması gerektiğini vurguladı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘Kadına, yönelik, şiddetle, mücadele’, semineri,
Yorumlar
Haber Yazılımı