Haber Detayı
09 Mart 2017 - Perşembe 22:17
 
Kadınlara özel müzik şöleni
Bingöl Belediyesi tarafından ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ dolayısıyla müzik şöleni programı düzenledi.
GÜNDEM Haberi
Kadınlara özel müzik şöleni

Belediye kültür merkezinde düzenlenen programa, Vali Yavuz Selim Köşger’in eşi Fatma Köşger, Belediye Başkanı Yücel Barakazi’nin eşi Pervin Barakazi, İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin’in eşi Ayfer Engin ve çok sayıda kadın katıldı.

Müzik şöleninden önce 8 Mart Dünya Kadınlar Günü önemini anlatan Pervin Barakazi, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kadının anılması, kadın sorunlarının tartışılması ve bu sorunlara çözüm aranması için bir zemin oluşturmaktadır. Tabii ki biz kadınların beklentisi bu günün bir günle sınırlı kalmamasıdır. Sadece 8 Mart değil 365 gün kadınlarımızın hatırlanması bizim için önemlidir” dedi.

Kadının toplumun en etkili, yönlendirici, birleştirici ve koruyucu unsur olduğunu aktaran Barakazi, “Kadının ilerlemesi sosyal adaletin bir şartı olmakla birlikte sadece bir kadın sorunu değildir. Bu konu, sürdürülebilir, adil ve kalkınmış bir toplumu inşa etmenin tek yolu olup, politik, sosyal, ekonomik, kültürel ve çevresel güvenliği başarmanın da ön koşuludur. Demokratik  ileri bir toplum için kadınların güçlendirilmeleri, etkinlik alanlarının genişletilmesi, eğitim, istihdam, sağlık, hukuk, siyaset gibi alanlarda eşit fırsat ve olanaklardan faydalanabiliyor olmaları büyük önem taşımaktadır” ifadelerini kullandı.

Barakazi’nin konuşmasının ardından sanatçılar, kadınlara müzik dinletisi sundu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kadınlara, özel, müzik, şöleni,
Yorumlar
Haber Yazılımı