Haber Detayı
06 Mart 2019 - Çarşamba 00:36 Bu haber 4423 kez okundu
 
Kağıt uçak yarışması düzenlenecek
Red Bull tarafından Bingöl’de kağıt uçak yarışması düzenlenecek. Yarışmayı kazananlar, Avusturya’da düzenlenecek dünya finaline katılmaya hak kazanacak.
GÜNDEM Haberi
Kağıt uçak yarışması düzenlenecek

Red Bull’dan yapılan açıklamada, “Dünyanın en iyi pilotları kokpitte değil kâğıt üzerinde kozlarını paylaşıyor. Red Bull Paper Wings kâğıt uçak yarışmasında, en iyi ve en hızlı kâğıt uçağı yapan maharetli eller, şampiyon olup Avusturya’daki dünya finaline uçma şansı için kıyasıya yarışıyor. Türkiye’de 4. kez düzenlenen Red Bull Paper Wings’de yakıt, motor yok; sadece A4 kağıtla yapılmış uçaklar ve uçurma kabiliyeti var. Dünya çapında büyük ilgi gören formatıyla yurdumuzu 14 Şubat’tan beri şehir şehir gezen Red Bull Paper Wings sıradaki elemeleri ile Bingöl hava trafiğini yoğunlaştıracak” denildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Daha önce Erzincan, Şanlıurfa, Tunceli ve Kars’ın trafiğini yoğunlaştıran, dünya çapında 61 ülkeden 384 üniversitede en yetenekli kâğıt uçak pilotlarını buluşturan yarışmanın Bingöl elemesi 7 Mart Perşembe günü; Bingöl Üniversite’sinde gerçekleştirilecek. Katılımcıların, en uzun mesafe ve en uzun süre havada kalma dallarında hünerlerini sergilediği yarışmada, üçüncü kategori olan akrobasi elemeleri Instagram üzerinden yapılacak. Akrobasi elemelerinde katılımcılar, çektikleri videoları #redbullpaperwings hashtagi ile paylaşarak elemelere katılabilecek. Kazananlar, dünya şampiyonluğu için Avusturya’nın Salzburg şehrine uçarak Flying Bulls akrobatik uçuş takımına da ev sahipliği yapan Hangar-7’de 16-19 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek dünya finaline gitmeye hak kazanacak.

Türkiye elemeleri, Bingöl Üniversitesi’nin ardından mart ayında 4 üniversitede daha yapılacak. “Dünyanın en iyi pilotu benim, ama kâğıt üzerinde!” diyen yetenekli üniversitelilerin katılımına açık olan yarışmada yer almak için tek gereken ise bir parça kâğıt ve sınırsız hayal gücü. Red Bull Paper Wings eleme tarihleri ve detaylı bilgiye https://paperwings.redbull.com/tr-tr/ adresinden ulaşmak mümkün.”

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kağıt, uçak, yarışması, düzenlenecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı