Haber Detayı
17 Şubat 2021 - Çarşamba 17:11
 
KAR YAĞIŞI YÜKSEK KESİMLERDE ETKİLİ OLDU
Bingöl’de beklenen kar yağış dün itibariyle özellikle yüksek kesimlerde etkili oldu. Bingöl-Erzurum karayolunda ulaşım güçlükle sağlandı.
GÜNDEM Haberi
KAR YAĞIŞI YÜKSEK KESİMLERDE ETKİLİ OLDU

Meteorolojinin yaptığı uyarının ardından kar yağışı başladı. Özellikle yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışı nedeniyle 20 köy yolu ulaşıma kapanırken, Bingöl-Erzurum karayolunda da ulaşım aksadı.

Kızılay ekipleri de, kar yağışları sebebiyle geçici olarak kapanan Erzurum-Bingöl karayolunda duraklayan vatandaşlara ikramlarda bulundu.

Elazığ Meteoroloji Bölge Müdürlüğünden yapılan uyarıda, “Malatya, Tunceli ve Bingöl çevrelerinde ve yüksek kesimlerinde yer yer kuvvetli kar yağışı beklendiğinden ulaşımda aksamalar, tipi, çığ, buzlanma ve don gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Bingöl genelinde Kuvvetli rüzgar ve fırtınanın oluşturabileceği ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç devrilmesi, soba ve baca gazı zehirlenmeleri gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Bölgemizde kar erimesi nedeniyle su baskını ve dik yamaçlarda çığ oluşma riski bulunduğundan, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir” denildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KAR, YAĞIŞI, YÜKSEK, KESİMLERDE, ETKİLİ, OLDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı