Haber Detayı
28 Eylül 2022 - Çarşamba 20:10
 
KARLIOVA’NIN DOĞALGAZ TALEBİ
Karlıova’nın doğalgaz talebini soru önergesi ile meclise taşıyan CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık’a Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez cevap verdi.
GÜNDEM Haberi
KARLIOVA’NIN DOĞALGAZ TALEBİ

Bingöl Merkezden sonra Genç ve Solhan’a doğalgaz verilmesinin ardından Karlıova İlçesi sakinleri de doğalgaz talebinde bulundu. İlçede imza kampanyası başlatarak taleplerini dile getiren vatandaşlar, yetkililerden destek istedi.

ŞANLIURFA MİLLETVEKİLİ MECLİSE TAŞIDI

İlçe halkı, Haziran ayında Karlıova’ya giden CHP milletvekillerine de doğalgaz taleplerini iletti. Bunun üzerine CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, Karlıovalıların doğalgaz ile ilgili taleplerini soru önergesi ile meclise taşıdı.

Aydınlık, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez tarafından cevaplandırılması talebiyle meclise sunduğu önergede, şu ifadelere yer verdi: “Karla kaplı ovadan adını alan ve yılın 6 ayığını ağır kış koşullarıyla geçiren Bingöl’ün Karlıova ilçesinde vatandaşlarımızın doğalgaz talebi büyük önemlilik arz ediyor. Uzun zamandır bu konuda talepleri olmasına rağmen, imzalar toplanmasına ve sözler verilmesine rağmen hala ilçeye doğalgaz gelmemesi Karlıova’da yaşayan vatandaşlarımızı maddi açıdan da sağlık açısından da zor duruma sokuyor. Kömür fiyatlarının yükselmesi nedeniyle kalitesiz kömür kullanımı da ilçede ciddi anlamda hava ve çevre kirliliğine sebep oluyor, bununla birlikte vatandaşlarımız çeşitli rahatsızlıklar yaşıyor.

Bu bağlamda;

-Karlıova’nın doğalgaza kavuşması için planlanan bir proje var mıdır?

-Karlıova’da doğalgaz çalışması yatırım programınızda yer almakta mıdır?

-Doğalgaz çalışması için süreç ne durumdadır?

-Karlıova için neden bu kadar gecikme yaşanmaktadır?”

DÖNMEZ CEVAP VERDİ

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş. Genel Müdürlüğü (BOTAŞ) iletim hatlarımızın bu bölgemizi de kapsayacak şekilde genişletilmesine müteakip konuya ilişkin değerlendirme yapılacaktır.” dedi.

Abdulkadir BEĞSARI

Kaynak: Editör:
Etiketler: KARLIOVA’NIN, DOĞALGAZ, TALEBİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı