Haber Detayı
15 Mayıs 2019 - Çarşamba 01:50 Bu haber 851 kez okundu
 
Karlıova’da, “Cinsel İstismar ve Mahremiyet” eğitimi
Bingöl Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü görevlilerince, Karlıova ilçesinde kadınlara “Cinsel İstismar ve Mahremiyet” eğitimi verildi.
GÜNDEM Haberi
Karlıova’da, “Cinsel İstismar ve Mahremiyet” eğitimi

Bingöl Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğünde görev yapan Sosyolog Handan Çiftçi, Karlıova ilçesi Halk Eğitim Merkezi salonunda kadınlara yönelik “Cinsel İstismar ve Mahremiyet Bilinci ”  kazandırma amacıyla Aile Eğitim Programı (AEP) kapsamında 41 kadına yönelik “Cinsel İstismar ve Mahremiyet Eğitimi” konulu eğitim verdi.

Seminerde “Çocuklara Mahremiyet Bilinç Kazandıracak Yöntemler ve Mahremiyet Eğitimi Verilirken Ebeveynlerin Dikkat Etmesi Gereken Hususlar Nedir? Cinsel İstismar, Ensest Vaka Nedir? Cinsel İstismara Uğrayan Çocuklarda Görülen Fiziksel ve Psikolojik Sorunlar Nelerdir? Ailelerin Dikkat Etmesi Gereken Hususlar? Cinsel İstismara Maruz Kalmış Bireylerin Olaydan En Az Hasarla Etkilenmesi İçin Aileye Düşen Görev Ve Sorumluluklar Nelerdir?  Cinsel İstismardan Korunma Yolları” gibi konularda bilgilendirme yapıldı.

Program, soru cevap şeklinde devam etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Karlıova’da,, “Cinsel, İstismar, ve, Mahremiyet”, eğitimi,
Yorumlar
Haber Yazılımı