Haber Detayı
03 Ağustos 2019 - Cumartesi 12:37
 
Karlıova’da Halı Kesim Töreni
Karlıova ilçesinde Halk Eğitim Merkezi bünyesinde faaliyet gösteren Halıcılık kursunu ziyaret eden ilçe Kaymakamı Levent Yetgin, halı kesim törenine katıldı.
GÜNDEM Haberi
Karlıova’da Halı Kesim Töreni

Karlıova Halk Eğitim Merkezi bünyesinde faaliyet gösteren halıcılık kursunda, öğrencilerin dokuduğu halılardan birinin daha tamamlanması dolayısıyla kesim töreni yapıldı.

Törene katılan Yetgin, kursta öğrencilerin dokuduğu halıların ilçenin gururu haline geldiğini belirterek, bu nedenle halıları dokuyan genç kızlara ve eğitmenlere teşekkür etti.
Halk Eğitim Merkezinde usta öğretici Hayriye Kılavuz da, İŞKUR ve Karlıova Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle 25 kişilik mesleki eğitim kursunun başladığını belirtti.
Eğitim, istihdam ve işçi ayağının önemli bir tamamlayıcısı olan İŞKUR'un açtığı mesleki eğitim kurslarında kursiyerlere cep harçlığı verildiği, sigorta primlerinin yatırıldığı kurslar sayesinde ilçe turizmi için son derece önemli olan bu mesleklerin desteklendiğini dile getiren Kılavuz, Kaymakam Yetgin'e desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Karlıova’da, Halı, Kesim, Töreni,
Yorumlar
Haber Yazılımı