Haber Detayı
16 Ekim 2020 - Cuma 19:21
 
Karlıova’da şiddetle mücadele semineri
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından Solhan İlçesinden sonra Karlıova İlçesinde de muhtarlara ‘Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Semineri’ düzenlendi.
GÜNDEM Haberi
Karlıova’da şiddetle mücadele semineri

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünde görevli Psikolog Pınar Bozkurt ve ŞÖNİM’de görevli Psikolojik Danışman Mahsun Tutar tarafından Karlıova ilçesi ve bağlı köylerinde görev yapmakta olan muhtarlara ‘Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Semineri’ verilmiştir.

Karlıova Öğretmen Evi’nde gerçekleştirilen seminerde, şiddetin tanımı, türleri ve yaygınlığı, kadına yönelik şiddet, dünyada ve ülkemizde kadına yönelik şiddetin yaygınlığı, kadına yönelik şiddetin kadınlar ve çocuklar üzerindeki etkileri, şiddete ilişkin istatistik verileri, ulusal ve uluslararası mevzuat, kadına yönelik şiddet konusunda hizmet veren kurum kuruluşlar, il müdürlüğü ve ŞÖNİM tarafından sunulan hizmetler konusunda bilgi verildi.

Kadına yönelik şiddetin toplumsal bir sorun olduğu belirtilen seminerde, aile içi ve kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda bütün kamu kurum ve kuruluşların, sivil toplum örgütlerinin ve toplumun bütüncül bir yaklaşımla ve koordineli bir şekilde çalışması gerektiği ifade edildi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Karlıova’da, şiddetle, mücadele, semineri,
Yorumlar
Haber Yazılımı