Haber Detayı
13 Mart 2019 - Çarşamba 00:17 Bu haber 1580 kez okundu
 
Karlıova’da toplu açılış töreni yapıldı
Karlıova İlçesi’nde toplu açılış töreni yapıldı. İlçe hükümet konağı önünde düzenlenen programa, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz, Vali Kadir Ekinci, AK Parti Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek ve vatandaşlar katıldı.
GÜNDEM Haberi
Karlıova’da toplu açılış töreni yapıldı

Açılış töreni İstiklal Marşı’nın okunması ve Kur-an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Daha sonra Karlıova İlçesinde yapılan ve toplam yatırım bedeli 45,1 Milyon TL olan 18 yeni yatırım ile ilgili sinevizyon gösterimi izlendi.

Açılış programında konuşan Vali Kadir Ekinci, “6 Mart’ta başladığımız ve ilimiz genelinde bir ‘bereket hareketi’ne dönüşen toplu açılış törenlerine bugün Karlıova İlçemiz ile devam ediyoruz.

2018 yılı içinde, ilimize, ilçelerimize ve beldelerimize toplam bedeli 494 milyon lira olan 81 yeni yatırım kazandırmayı nasip eden yüce rabbimize şükürler olsun. Toplam yatırım bedelli 45,1 milyon lira olan 18 yeni yatırımı Karlıovalı kardeşlerimizin hizmetine sunmayı nasip eden rabbimize hamdolsun” dedi.

Vali Ekinci, şunları söyledi: “Anadolu’nun her karışını tesis ve hizmetlerle adeta bir şantiye alanına çeviren, insanımızın rahat ve huzuru, güven ve refahı için gece gündüz demeden yoğun bir tempo ile çalışan ve bizlere bugün bu coşkuyu yaşatan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a tüm hemşehrilerim adına şükranlarımı arz ediyorum. Bu güzel ve faydalı yatırımların ilimize kazandırılmasında büyük emekleri olan ve her daim yanımızda gördüğümüz Bakanımız Sayın Cevdet Yılmaz’a şükranlarımı arz ediyorum. Türkiye, artık yeni bir dönem yaşıyor. Mevlana’nın pergel metaforunda işaret ettiği gibi bir ayağı kendi ülkesinde, diğer ayağı dünya sathında gelişen ve kalkınan bir ülkeyiz artık. Bir yandan yurdun dört bir yanında insanımızın refahını arttıran sayısız proje, tesis, yatırım ve hizmet; diğer yanda ise kavga ve kaos içindeki uluslar arası arenaya rağmen barışı ve insanının yarınını önceleyen politikalar ile yıldız ülke Türkiye.

Rabbu-l Alemin ülkemize ve insanımıza daha güzel ve rahat günler nasip etsin.  Bu topraklarda yaşayan insanlar için taş üstüne taş koyandan Allah razı olsun. Birlik ve beraberliğimiz, dostluk ve kardeşliğimiz daim olsun.

Aynı topraklarda kader birliği yapan, aynı suyu içen ve aynı havayı teneffüs eden bizler, yaradılanı yaradandan ötürü seviyoruz. Bu coğrafyadaki her vatandaşımız etnik, sosyal, siyasal ve kültürel kimliğine bakılmaksızın bizim için biriciktir, eşit haklara sahiptir. Sarsılmaz inanç ilkelerimizin ve köklü devlet geleneğimizin bize öğrettikleri ile ‘halka hizmeti hakka hizmet’  bilerek daima vatandaşımızın yanındayız. Amacımız, Efendimiz Hz. Muhammed (a)’ın  ‘sizin en hayırlınız insanlara faydalı olanınızdır’ ifadesinde işaret ettiği iyilerden olmaktır. Amacımız bu hizmetlerle insanımızın gönlüne dokunabilmek, gönül komşulukları kurmak ve milletimizin hayır duasını alabilmektir. Hayırlarda yarışmak ve hayırla anılmak en büyük bahtiyarlıktır. İnşallah, insanımızı ve memleketimizi inşaya dair devam edecek çalışmalarımızla hayırlarda yarışacak ve gök kubbede hoş bir sada bırakarak hayırla anılacağız. Onun için, ‘çalışmalarımızda insanı merkeze alıyoruz. İnsan odaklı düşünüyoruz; İnsan için, insana göre, insanlık adına diyoruz. Çünkü insanımızın refah ve huzuru, yarınlara güvenle bakması bizler için her şeyden önce gelir. ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ anlayışı ile vatandaşımıza dokunarak, evine misafir olup sıcak çayını içerek, öneri ve eleştirilerine kulak vererek politikalar üretiyoruz.

Tüm icraatlarımızda hedefimiz vatandaşımızın memnuniyetidir.  Bütün çabamız ve gayretimiz, milletimiz ile el birliği, güç birliği ve gönül birliği yaparak yarınların aydınlık Türkiye’sini kurmak içindir.

Sağduyusu ve devlet-millet sevgisi ile daima hakkın ve hakikatin yanında durmasını bilmiş, daima aklın ve ahlakın sesine kulak vermiş siz değerli kardeşlerimizin hizmetin en iyisine, en kalitelisine layık olduğuna inanıyoruz. Aşık Veysel’imizin söylediği gibi, ‘uzun ince bir yoldayız, gidiyoruz gündüz gece’. Milletimizle birlikte bu vatana eserler ve hizmetler kazandırma yolculuğumuz artarak devam edecektir inşallah. Yarınlara ümitle bakıyoruz. Açılışını yaptığımız her yatırım bu inanç ve heyecanımızı pekiştiriyor. Halka hizmet yolunda atılan her adım bizlere yeni hedefler, yeni menziller gösteriyor.

Bu duygularla, bugün toplu açılışını yapacağımız 18 yeni yatırımın Karlıova İlçemize ve tüm vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diler, emeği geçen herkese şükranlarımı sunarım.”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz ise şunları söyledi:

 

“Bugün, bir haftadır devam eden açılışların son günündeyiz. Karlıova’da 45 milyon TL değerinde 18 yatırımın açılışını yapıyoruz. Bingöl genelinde ise eski parayla yaklaşık yarım katrilyonluk 81 yatırımın açılışını yapıyoruz. Bizim için bütün ilçelerimiz birdir. Bizim zihniyetimiz yaradılanı yaradandan ötürü sevme zihniyetidir. Hiçbir farklılık gözetmeden insana hizmet etme zihniyetidir. Süreç içinde Karlıova’ya çok güzel eserler kazandırdık. Adeta Karlıova yeniden inşa edildi. Bugün açılışını yapacağımız 18 yeni yatırımın Karlıova İlçemize hayırlı ve mübarek olmasını diliyorum.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Karlıova’da, toplu, açılış, töreni, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı