Haber Detayı
16 Kasım 2019 - Cumartesi 00:23 Bu haber 4163 kez okundu
 
Karlıova YBO yerli tohumu teşvik edecek
Karlıova Şehit Tarık Aydemir Yatılı Bölge Ortaokulu, Azerbaycan-Türkiye ortaklığında ata tohumlarının üretimi ve bu konuda bilinç oluşturulması amacıyla ‘Tohumdaşlar’ projesi başlattı.
GÜNDEM Haberi
Karlıova YBO yerli tohumu teşvik edecek

Karlıova Şehit Tarık Aydemir Yatılı Bölge Ortaokulunda Matematik Öğretmeni Hande Kukul koordinatörlüğünde başlatılan proje ile yerli tohum konusunda bilinç oluşturulması amaçlanıyor.

Türkiye ve Azerbaycan’dan 17 proje ortağıyla yürütülen projenin amacının, tarımsal alanda yerli ve milli üretim konusunda öğrencileri ve çevreyi bilinçlendirmek ve sağlıklı bir hayatın temeli olan organik beslenmenin önemini vurgulamak olduğu belirtildi.

Projenin hedefinin; 2023 vizyonumuzda da vurgulanan yerli ve milli üretimin artırılması kapsamında tarımda millilik ve yerlilik kavramlarının okula ve çevreye kazandırılmasını sağlamak olduğu belirtildi.

e-twining’de paylaşılan projenin hedefleri şöyle sıralandı: “Yapılacak çalışmalarda, atalarımızın tarımda kullandıkları geleneksel yöntemler hakkında öğrencilerimize ve çevremize farkındalık kazandıracağız. Ayrıca projemizle; sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırmak, genetiği değiştirilmiş ürünlere dikkat çekmek ve bu ürünleri kullanmanın zararlarını kavramak, yerli üretime teşvik etmek, öğrencilerin sosyal iletişim becerilerini geliştirmek, Web 2 araçlarını kullanımını artırmak hedeflenmiştir.”

Kasım ayı itibariyle başlayan projenin Nisan 2020’de sona ereceği belirtildi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Karlıova, YBO, yerli, tohumu, teşvik, edecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı