Haber Detayı
15 Ağustos 2019 - Perşembe 00:08 Bu haber 3258 kez okundu
 
Kartal köyü Gençlik merkezi hizmete girdi
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Kartal Köyü Yardımlaşma ve Kalkınma Derneğince yapılan Gençlik ve Kültür Evinin açılışına katıldı.
GÜNDEM Haberi
Kartal köyü Gençlik merkezi hizmete girdi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Bingöl Merkez Kartal Köyü Yardımlaşma ve Kalkınma Derneğince bin 50 metre kare alan üzerinde 3 katan oluşan Taziye evi, Gençlik Merkezi ve toplantı salonu hizmet binası açılış törenine katıldı. 

Yılmaz burada yaptığı konuşmada, Gençlik Merkezi ve Taziye evinin yapımında emeği geçenlere teşekkür etti. 
“Bir şeyin ilkini yapmak önemlidir, güzel şeyler yapmak önemlidir ama, güzel bir şeyin ilkini yapmak daha önemlidir” diyen Yılmaz, “İlk defa bir köy derneği böyle organize olarak ve gönüllülerin de katkısını alarak, bizde DAP idaresi kanalıyla destek olmaya çalıştık ve gönüllü esasıyla güzel bir eser ortaya çıktı. Bütün köylülere teşekkür ediyorum” 
“BİZDE JAPON KÜLTÜRÜ VAR”

Kartal köylülerinin sadece ballarıyla değil, insanlarıyla da dünyada sıralamaya girebileceklerini gösterdiklerini ifade eden Yılmaz, “Biliyorsunuz Dünya ikincisi Bal, Kartal köyüne aittir. Ancak bu aralar arıların Karlıova ilçesine götürdüğünüz söyleniyor” sözü üzerine, bir vatandaş “bu yanlış bir anlaşılmadır, öyle bir şey doğru değil, biz arılarımızı hep Kartal köyü yaylasında tuttuk” cevabını verdi. 
Yılmaz, daha sonra “Kartallıların ne kadar çalışkan olduğunu görüyorsunuz. Gerçi boy ortalaması biraz düşük ama, çalışkanlık çok fazla” sözüne de köylüler, “Japon kültürü var” diyerek çalışkanlıklarını ifade etmeye çalıştılar. 
“KALKINMANIN TEMELİ GENÇLERDİR”

Kalkınmanın temelinin gençler olduğunu belirten Yılmaz, “Kalkınmanın temeli aslında gençlerdir, insandır. İnsan olmadan kalkınma olmaz. İstediği kadar taş olsun, toprak olsun, para olsun hiç önemli değil. İnsan yoksa, hiçbir şey yoktur. Kalkınmanın temel belirleyicisi insandır, hedefi de insana hizmet etektir, başka bir şey değil. Dolayısıyla gençlerimize yönelik bu tür çalışmalar çok kıymetli, buranın gençlik merkezi olması da çok çok anlamlıdır. Kadınıyla, erkeğiyle, genciyle, yaşlısıyla hep birlikte donanımlı bir toplum haline gelelim” ifadelerini kullandı. 
Yapılan konuşmanın ardından, Yılmaz, Kartal Köyü Taziye evi ve Gençlik merkezinin açılışını yaptı. 
Törene, Belediye Başkanı Erdal Arıkan, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, AK Parti İl Başkanı Mehmet Hanefi Güler ile çok sayıda davetli katıldı. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kartal, köyü, Gençlik, merkezi, hizmete, girdi,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Kartal köyü Gençlik merkezi hizmete girdi
Yorumlar
Haber Yazılımı