Haber Detayı
19 Ekim 2018 - Cuma 22:44
 
“Kendilerini mağdurların yerine koysunlar”
Yerel seçimler öncesi Bingöl’e gelen İyi Parti Grup Başkanvekili Yavuz Ağıralioğlu, MHP tarafından gündeme getirilen af ile ilgili olarak, “affı çıkaracak olan arkadaşlarımızın bir tanesinin evladı uyuşturucudan mağdur olmuş mudur? İçeriden çıkarmaya çalıştıkları katillerin, hırsızların, arsızların, tecavüzcülerin gadrine uğramış mıdır? Bunun cevabını versinler bize. Siyasetin mesuliyeti, ciddiyeti şöyle olmak zorundadır. Kendinizi, çıkardığınız kanundan istifade edecek adamların mağdur ettiği adamlar yerine koyacaksınız” dedi.
GÜNDEM Haberi
“Kendilerini mağdurların yerine koysunlar”

Yerel seçimler öncesinde Bingöl’de gelerek bir dizi ziyarette bulunan İyi Parti İstanbul Milletvekili ve Grup Başkanvekili Yavuz Ağıralioğlu, Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan, İyi Parti İl Başkanı Hasan Kızılboğa ve Genel İdare Kurulu üyelerinin katılımıyla bası toplantısı düzenlendi.

Basın toplantısında konuşan İyi Parti İstanbul Milletvekili ve Grup Başkanvekili Yavuz Ağıralioğlu, Türkiye genelinde milletvekillerinin sahada olduğunu belirterek, “Yerel seçimler geliyor. Yerel seçim hazırlıklarını gözlemleyebileceğimiz, nasıl hazırlık yapabileceğimiz konusunda Bingöl ve Tunceli’ye geldik.

Hem yerel seçimde aday yapabileceğimiz arkadaşlarımızın tespiti, yerelin sıkıntılarını Türkiye Büyük Millet Meclisinde dile getirmek için bir saha çalışması yürütüyoruz. Seçimlerle ilgili süreç hızlandıkça seçimin nabzı da yükselecek” dedi.

Memleketin kötü yönetildiğini ifade eden Ağıralioğlu, “Türkiye’nin gündemi maalesef bizim belirleyebildiğimiz bir gündem olmaktan çıkıyor. Çok ateşli bir siyasal iklim, hem sınırlarımızın ötesinde sınırlarımızı yalayan ateş hem de Türk siyasetinin maharetsizliğinden belki de mutfaklarımıza düşmüş ateş, üretimimize, sanayimize düşen ateş olarak yaşıyoruz.

Biz İyi Parti olarak memleketimizin kötü yönetildiğini, kaynakların israf edildiğini, liyakatın istihdam edilemediğini, hakkı olanın hakkını, zayıf olanın güçlüden hakkını rahatlıkla alamayacağını, adalet mekanizmasının yavaş çalıştığını, devletin altyapı yatırımlarında maliyet hesaplarını düzgün yapamadığını düşünüyoruz.

Biz, mevcut hükümetteki arkadaşlarımızdan memleketi daha idare edeceğimize dair sözümüzü millet vicdanına emanet ediyoruz.

Tayyip bey, kendisinden öncekilere göre memleketi daha iyi şeyler yapacağını vadetti, millet ona salahiyet verdi. Bu yarışta biz de varız ve diyoruz ki, Tayyip Beyin yaptığı onca iyi iş de vardır, yaptığı yanlışları düzeltecek, doğru işleri devam ettirecek, yaptığı yanlışlar yerine daha doğrularını yapacak bir siyasal mesuliyeti, devletin, milletin hizmetine sunma gayretindeyiz” diye konuştu.

Türkiye’nin her yerinde problemlerin aynı olduğunu belirten Ağıralioğlu, “her yerde problem aynı ise ülke iyi yönetilemiyor demektir” dedi.

Ağıralioğlu, MHP tarafından gündeme getirilen af ile ilgili şunları söyledi:

“Affı toplumun masumlarını cezalandırmak şeklinde tezahür edecek bir suiistimal alanı olacağına inanıyoruz. Ceza almış, içeriye girdiğinde sebep olduğu acıları unutamamış insanların gözlerinin içine baka baka anlatsınlar bakalım affı. Çocuğunu uyuşturucunun zehrine kurban vermiş bir anaya gidin deyin ki, biz bunları dışarı çıkaracağız, bakalım ne oluyor. Ya da bu affı çıkaracak olan arkadaşlarımızın bir tanesinin evladı uyuşturucudan mağdur olmuş mudur? Bunun cevabını versinler bize.

Bu içeriden çıkarmaya çalıştıkları katillerin, hırsızların, arsızların, tecavüzcülerin gadrine uğramış mıdır?

Siyasetin mesuliyeti, ciddiyeti şöyle olmak zorundadır. Kendinizi, çıkardığınız kanundan istifade edecek adamların mağdur ettiği adamlar yerine koyacaksınız.

Affın kapsamını, çerçevesini hiç anlayamadık. Ülkü Ocakları, uyuşturucuyla yıllardır mücadele ediyor. 55 bin uyuşturucu satıcısını, kaçakçısını dışarıya bırakmak ne demek? Buna cevabı Ülkü Ocakları versin. Onlar da istediğini bilmiyorlar.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Kendilerini, mağdurların, yerine, koysunlar”,
Yorumlar
Haber Yazılımı