Haber Detayı
30 Kasım 2019 - Cumartesi 00:25 Bu haber 1045 kez okundu
 
‘Kış Tedbirleri Koordinasyon Toplantısı’ Yapıldı
Vali Kadir Ekinci Başkanlığında, ‘Kış Tedbirleri Koordinasyon Toplantısı’ gerçekleştirildi. .
GÜNDEM Haberi
‘Kış Tedbirleri Koordinasyon Toplantısı’ Yapıldı

Bingöl İl Özel İdare Toplantı salonunda gerçekleşen “Kış Tedbirleri” toplantısında konuşan Vali Kadir Ekinci, vatandaşların can ve mal güvenliği açısından sorunsuz bir kış geçirilmesi temennisinde bulundu.

Yaklaşan kış mevsimi nedeniyle Bingöl’de karla mücadele ve kış tedbirleriyle alakalı alınması gereken önlemleri değerlendirmek, ihtiyaç ve eksiklik duyulan konular hakkında gerekli koordinasyonu sağlamak, trafik güvenliğini ve vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da ‘Kış Tedbirleri Koordinasyon

“BİRİNCİ ÖNCELİĞİMİZ ÖĞRENCİLERDİR”

Toplantısı’ için toplandıklarını ifade eden Vali Ekinci, “Konu tüm kurumlarımızı ilgilendirmektedir. Onun için tüm kurumlarımızla birlikte üzerimize düşeni yapacak ve Bingöllü kardeşlerimizin kış mevsiminin zorluklarını en rahat şekilde atlatması için çalışacağız. Kış tedbirleri ile ilgili olarak ilk hassasiyetimiz her zaman olduğu gibi öğrencilerimizdir. Merkez ve ilçelerimizde öğrenci servislerinin kullandığı yolların açık tutulması önceliğimiz olacaktır. Bunun yanında, güvenlik amaçlı olarak Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığının kullanacağı yolların açık olması ve herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi için araç ve personel açısından ciddi tedbirlerimiz olacaktır.

Devletimizce insanımızın hizmetine sunulan tüm imkanları seferber ederek, uzak yakın demeden, hasta, yaşlı ve engelli vatandaşlarımızın yanında olacak ve insanımıza mağduriyet yaşatmamaya çalışacağız. Dördüncü önceliğimiz de elektrik ile ilgili yaşanacak sıkıntılar konusunda olacaktır. Elektrik arızları durumunda ilgililerin ulaşılabilir olması noktasında hassas davranmalıyız. Bu tedbirler çerçevesinde şunu da belirtmek isterim, sahip olduğumuz tüm araç ve gereçler hepimizin ortak kullanımına açık olacaktır. Merkezde veya ilçelerde, nerede ihtiyaç varsa araçlar oraya yönlendirilecektir. Kurum farkı gözetmeksizin tüm araçlar kullanılabilir durumda tutulacak ve ihtiyaç durumunda kullanılacaktır.’

Toplantıya 49. Komando Tugay Komutan Vekili Topçu Albay Ali Olcay Küçüktepe, Belediye Başkanı Erdal Arıkan, Vali Yardımcısı Taner Bolat, ilçe kaymakamları ve ilgili kurum amirleri katıldı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘Kış, Tedbirleri, Koordinasyon, Toplantısı’, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı